Lyže Fischer

Skočit na obsah stránky

Hlavní sekce tohoto webu: SJEZD BĚH ROLLER

Běžecké lyže Fischer

Fischer má optimální řešení pro každého milovníka bílé stopy, ať již má vysoké závodní ambice, či se sportu věnuje pouze rekreačně.

  • RACE CLASSIC - závodní běžecké lyže pro klasickou techniku.
  • RACE SKATING - závodní běžky pro volnou techniku.
  • WOMEN MY STYLE - běžky pro sportovní ženy s velmi dobrou běžeckou technikou i pro sportovní a ambiciózní lyžařky, které spojují funčnost s moderním vzhledem.
  • NORDIC CRUISING - univerzální běžecké lyže pro vyznavače dobré fyzické kondice, kteří se ani v nejstudenějším období roku nechtějí zříci sportování ve volné přírodě.
  • OFFTRACK CRUISING - pro ničím nespoutaný pohyb v přírodě i mimo vyjeté stopy.
  • SPORT - kratší lyže pro pohodlný běh. Vhodné pro ambiciózní amatérské sportovce.
  • BACK COUNTRY - pro milovníky jízdy nedotčenou zimní krajinou mimo upravené cesty.
  • S-BOUND - lyže pro toulky mimo tratě, s jedinečnými vlastnostmi při točení a klouzání.
  • JUNIOR - modely pro děti a mládež.

Speedmax Paket

Vítěz bere vše

Speedmax Paket [nové okno]

Fischer dominuje severským disciplínám jako nejúspěšnější značka lyží i bot už pět let. Je také jasnou jedničkou, pokud se vezme v úvahu technologická převaha. Nejen celkoví vítězové Světového poháru jako Therese Johaug (NOR), Kaisa Mäkäräinen (FIN), Martin Johnsrud Sundby (NOR) a Eric Frenzel (GER) přísahají na Speedmax! Lyže, které díky revoluční technologii Cold Base Bonding garantují maximum rychlosti. Boty, které přesvědčí karbonovou konstrukcí a novou dělenou podrážkou pro maximální lehkost.

Inspirace, perfekcionismus a touha po úspěchu ženou vývojový tým Fischer. Nově v kolekci 15/16: více modelů Speedmax s vítěznou technologií Cold Base Bonding. Nový precizní párovací systém zaručuje přesný výběr a párování lyží podle mnoha měření. Optimalizovaný je také proces konečné úpravy skluznice, tzv. Finish First.

Speedmax paket završují nové karbonové hole Speedmax s konstrukcí z UHM karbonových vláken v osvědčené geometrii 16:9. Mimo jiné jsou vybaveny systémem šroubovacích vyměnitelných hrotů, jsou tedy vhodné pro celoroční využití.

Technologie

Speedmax: Nejrychlejší lyže od firmy Fischer

Speedmax logo Ilustrační obrázek

Pravým nadšencům jde především o jedno: rychlost. Pro ni samozřejmě hraje vybavení rozhodující roli. S přechodem na novou generaci závodních lyží od firmy Fischer to bude ještě citelnější než kdy předtím: Speedmax otevírá nový rozměr rychlosti, který nadchne špičkové sportovce ve Světovém poháru stejně jako běžce zaměřené na výkon a závodění!

Lepení skluznice za studena

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

Tajemství spočívá v nejmenším detailu.

Přesněji, jedná se o molekulární strukturu skluznice. Struktura je při běžném nanášení skluznice ovlivňována velkým teplem a vysokým tlakem. Firma Fischer proto vyvinula Cold Base Bonding: jedinečný postup, který zachovává homogenitu původních molekulárních struktur tím, že brání kombinaci horka a tlaku při nanášení skluznice. Fischer technologie zajišťuje bezkonkurenční skluz a maximální rychlost!

Pozitivní vedlejší efekt: Díky homogenitě struktur zůstávají i jednotlivé póry skluznice nedotčené v původním tvaru. Jedinečná absorpce vosku a podstatně zlepšená brousitelnost skluznice navíc vytvářejí ty nejlepší předpoklady pro maximální rychlosti.

Stejné vlastnosti za každé teploty

Ilustrační obrázek

Dosud měly lyže při různých teplotách rozdílné vlastnosti. Důvodem jsou rozdílné reakce materiálů lyže a skluznice při změnách teploty. U lyží je to nežádoucí, neboť jízdní vlastnosti se tak nevypočitatelně mění. Díky Cold Base Bonding působí nově vyvinutá speciální spojovací rovina jako mezivrstva, která účinně pohlcuje tepelné změny rozdílných vrstev materiálu. Výsledek: stejně dokonalé jízdní vlastnosti za všech teplotních podmínek.


Přehled používaných technologií naleznete v technologickém slovníčku.

Vyberte si nejlepší kombinaci

Lyže, boty a vázání - vše perfektně vzájemně sladěné! Technicky i designem.

Stejně jako v oblasti sjezdového lyžování existuje ke každému modelu běžeckých lyží ideální vázání a vhodné běžecké boty Fischer.

Při výběru vám pomohou tabulky doporučených délek běžek a přehled typů skluznic.

U většiny zboží najdete doporučené maloobchodní ceny.

Tipy na nákup

Sportovní vybavení Fischer můžete zakoupit například v síti partnerských prodejen v celé ČR. Na internetu je vám k dispozici rovněž Fischer shop.

Vrcholový sport

Žádná jiná značka nedominuje profesionálnímu běžeckému sportu tak jako Fischer. Naši závodní běžci si připsali dlouhou řadu vítězství a předních umístění ve Světovém poháru.