Lyže Fischer

Skočit na obsah stránky

Hlavní sekce tohoto webu: SJEZD BĚH ROLLER

Běžecké lyže Fischer

Fischer má optimální řešení pro každého milovníka bílé stopy, ať již má vysoké závodní ambice, či se sportu věnuje pouze rekreačně.

  • RACE CLASSIC - závodní a výkonné sportovní běžecké lyže pro klasickou techniku
  • RACE SKATING - závodní a výkonné sportovní běžecké lyže pro skating
  • WOMEN MY STYLE - dámská kolekce s důrazem na dobrou ovladatelnost a elegantní design
  • NORDIC CRUISING - výborně ovladatelné kratší běžecké lyže s nejpropracovanější podporou stoupání Vario Crown, skvělé pro kondiční trénink
  • OFFTRACK CRUISING - lyže určené na túry mimo upravované stopy, kratší varianta typu backcountry
  • SPORT - tradiční sportovní modely s novou konstrukcí Efficient Forward, která odpouští některé technické chyby při odrazu
  • BACK COUNTRY - pro milovníky jízdy nedotčenou zimní krajinou mimo upravené cesty
  • S-BOUND - speciální lyže pro náročné túry ve volném terénu, s jedinečnou ovladatelností v hlubším sněhu
  • JUNIOR - lyže pro děti a mládež, pro juniorské závody i pro úplné začátky

Twin Skin

Výkonnost lyží se skiny na zcela nové úrovni!

Od letošní zimní sezóny 2016-17 nabízí Fischer dva modely s unikátními pásy Twin Skin. Pro docílení co nejplynulejšího skluzu jsou tyto pásy mírně asymetricky vsazené, rozdílná je lehce také jejich hloubka. U Twin Skin Race jde o 100% mohér, u Twin Skin Pro 70% mohér mix. Díky teflonové vrchní úpravě pásů je maximálně redukována nasákavost i následné namrzání. Obzvláště v tvrdé a zledovatělé stopě jsou tyto lyže nepřekonatelné, zaručují jistotu při odrazu.

S Twin Skin, Vario Crown a Zero+ má Fischer perfektní odpovědi na všechny teplotní a sněhové podmínky. Grafika ukazuje optimální oblasti použití všech tří technologií. Jasně lze vyčíst univerzální schopnosti Vario Crown, ale i převahu Twin Skin na tvrdém či zledovatělém povrchu. Zero+ pak jsou speciální lyže pro teploty kolem 0° C a vyšší.

 

Speedmax Paket

Vítěz bere vše

Speedmax Paket [nové okno]

Fischer dominuje ve Světovém poháru v klasickém lyžování jako nejúspěšnější značka lyží i bot už šest let. Je také nezpochybnitelným lídrem v oblasti technologického vývoje. Nejen celkoví vítězové svých disciplín jako Therese Johaug (NOR), Martin Johnsrud Sundby (NOR), Gabriela Soukalová (CZE) a Eric Frenzel, spoléhají na výbavu s označením Speedmax!

Lyže, které díky revoluční technologii Cold Base Bonding garantují maximum rychlosti. Boty, které přesvědčí karbonovou konstrukcí a novou dělenou podrážkou pro maximální lehkost.

Speedmax paket završují nové karbonové hole Speedmax s konstrukcí z UHM karbonových vláken v osvědčené geometrii 16:9. Mimo jiné jsou vybaveny systémem šroubovacích vyměnitelných hrotů, jsou tedy vhodné pro celoroční využití.

Technologie

Speedmax: Nejrychlejší lyže od firmy Fischer

Speedmax logo Ilustrační obrázek

Pravým nadšencům jde především o jedno: rychlost. Pro ni samozřejmě hraje vybavení rozhodující roli. S přechodem na novou generaci závodních lyží od firmy Fischer to bude ještě citelnější než kdy předtím: Speedmax otevírá nový rozměr rychlosti, který nadchne špičkové sportovce ve Světovém poháru stejně jako běžce zaměřené na výkon a závodění!

Lepení skluznice za studena

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

Tajemství spočívá v nejmenším detailu.

Přesněji, jedná se o molekulární strukturu skluznice. Struktura je při běžném nanášení skluznice ovlivňována velkým teplem a vysokým tlakem. Firma Fischer proto vyvinula Cold Base Bonding: jedinečný postup, který zachovává homogenitu původních molekulárních struktur tím, že brání kombinaci horka a tlaku při nanášení skluznice. Fischer technologie zajišťuje bezkonkurenční skluz a maximální rychlost!

Pozitivní vedlejší efekt: Díky homogenitě struktur zůstávají i jednotlivé póry skluznice nedotčené v původním tvaru. Jedinečná absorpce vosku a podstatně zlepšená brousitelnost skluznice navíc vytvářejí ty nejlepší předpoklady pro maximální rychlosti.

Stejné vlastnosti za každé teploty

Ilustrační obrázek

Dosud měly lyže při různých teplotách rozdílné vlastnosti. Důvodem jsou rozdílné reakce materiálů lyže a skluznice při změnách teploty. U lyží je to nežádoucí, neboť jízdní vlastnosti se tak nevypočitatelně mění. Díky Cold Base Bonding působí nově vyvinutá speciální spojovací rovina jako mezivrstva, která účinně pohlcuje tepelné změny rozdílných vrstev materiálu. Výsledek: stejně dokonalé jízdní vlastnosti za všech teplotních podmínek.


Přehled používaných technologií naleznete v technologickém slovníčku.

Vyberte si nejlepší kombinaci

Lyže, boty a vázání - vše perfektně vzájemně sladěné! Technicky i designem.

Stejně jako v oblasti sjezdového lyžování existuje ke každému modelu běžeckých lyží ideální vázání a vhodné běžecké boty Fischer.

Při výběru vám pomohou tabulky doporučených délek běžek a přehled typů skluznic.

U většiny zboží najdete doporučené maloobchodní ceny.

Tipy na nákup

Sportovní vybavení Fischer můžete zakoupit například v síti partnerských prodejen v celé ČR. Na internetu je vám k dispozici rovněž Fischer shop.

Vrcholový sport

Žádná jiná značka nedominuje profesionálnímu běžeckému sportu tak jako Fischer. Naši závodní běžci si připsali dlouhou řadu vítězství a předních umístění ve Světovém poháru.