Úvod » Novinky » Běžkařina » Novinky z oblasti běžkařiny na sezónu 21/22

Novinky z oblasti běžkařiny na sezónu 21/22

VYDEJTE SE SVOJÍ VLASTNÍ STOPOU

Je něco lepšího, než si prošlapat vlastní stopu čerstvým prašanem, daleko od davu a přeplněných stop? Dobrodružní běžkaři díky svému Adventure vybavení zažívají každý den nový a odlišný zážitek na běžkách. Vědí, že na druhé straně každého kopce je vzrušující sjezd ... nebo jiná výzva. Fischer nabízí to správné vybavení, ať už vaše cesta vede kamkoliv a ať už jde o kopcovitý terén, nekonečnou otevřenou pláň nebo polární expedici. Obzvláště v těchto dobách každý ocení trochu svobody, která začíná hned za dveřmi domova. Řada běžek a bot Adventure byla zcela přepracována pro sezónu 21/22 a jen čeká na Vás.

Celá řada bot Adventure byla kompletně přepracována. Integrovaná manžeta technicky zaměřených modelů OTX zaujme hned od začátku a nabízí optimální ochranu před sněhem a chladem. V oblasti kotníku jsou také výztužné vložky pro lepší stabilitu mimo stopu. Bezpečnost a snadná chůze je zaručena vylepšenou širokou protiskluzovou podrážkou. Jedná se velmi jednoduše o ideální model do nedotčeného sněhu v kopcovitém terénu.

Modely BCX naproti tomu dávají přednost tomu, aby se věci pohybovaly o něco rychleji. Jejich čistý, přímočarý design může vypadat docela tradičně, ale je v něm mnohem víc. Všechny prémiové modely používají přírodní kůži. Díky ponožkové konstrukci jsou 100 % vodotěsné a zároveň prodyšné. Svršek s vysokým střihem poskytuje extrémní stabilitu i při prudkých sjezdech a je dále podporován vylepšeným uspořádáním šněrování. K dispozici jsou modely se třemi různými standardy podrážek.

Modely běžek řady Adventure v příští sezóně nezaujmou jen novými designy. Svou odolnost znatelně prokázali ve všech aktivitách, od dlouhých zimních výletů až po expedice do volné přírody. Offtrack Crown jsou univerzální běžky do volného terénu. Ale při určité strmosti a za určitých sněhových podmínek to nemusí stačit.

Spider 62 Crown Xtralite

Zde přichází na pomoc stoupací pásky Fischer Easy Skin pod vázáním nebo Super Skin po celé délce běžek. Oba systémy se snadno připevňují, když se snažíte dosáhnout libovolného cíle někde v zapadákově a bezpečně projít zimním dobrodružstvím.

Transnordic 66 Easy Skin Xtralite

PRVNÍ VOLBA VÍTĚZŮ

Pokud někdo chce vědět, co je první volbou vítězů, stačí se podívat na jakékoli pódium Světového poháru a odpověď je jasná: Speedmax 3D. Běžky jsou snadno rozpoznatelné podle žluté voskovatelné bočnice, která umožňuje ušetřit ty setiny sekund, které mohou být rozhodující pro vítězství. Široký výběr modelů Speedmax 3D, které řeší různé podmínky, získávají další speciální typ: Speedmax 3D Skate 61K, který je speciálně konstruován pro měkké podmínky a úspěšně se osvědčil v mnoha závodech Světového poháru.

Stejně jako v předchozích sezónách jsou pro bruslení určeny modely Speedmax 3D Skate Plus a Speedmax 3D Skate Cold. Skluznice a struktura modelů Plus je speciálně určena pro použití při teplotách -10°C a vyšších teplotách. Modely Cold jsou určeny pro použití při teplotách od -2°C a chladnějších. Kromě nich nyní existuje Speedmax 3D Skate 61K, který je podobně vybaven skluznicí World Cup Plus. Tato konstrukce běžek byla vyvinuta speciálně pro měkké sněhové podmínky snížením tlaku na špičku a patku, což se osvědčilo v mnoha závodech Světového poháru.

RYCHLÝ ÚSPĚCH SE STABILITOU A KOMFORTEM

Outdoor je nejnovější trend. To, co začalo v létě cyklistikou, se přeneslo do běžeckého lyžování. Běžkařské tratě přebírají nováčci a sportovci z jiných sportů a hledají tu správnou botu. Udělali by dobře, kdyby se podívali na zcela přepracované, atletické modely základní úrovně v závodním segmentu. Pohodlné nazutí a šněrování spolu s tepelnou izolací jsou hlavními výhodami tří modelů v produktové řadě Classic a Skating. Membrána Triple F zajišťuje, že boty jsou vodotěsné a stále prodyšné, zatímco vnější syntetické materiály boty poskytují potřebnou podporu pro nováčky a kohokoli, kdo přijde z jiného sportu, aby rychle zažil úspěch.

Výběr pro bruslení

RC5 Skate

Ať už trénujete nebo závodíte, boty RC5 Skate jsou plně vybaveny pro vysoký výkon. Nový štíhlý profil zvyšuje účinnost a eliminuje váhu, zatímco sklopná manžeta kotníku, tvarovaná pata a pevnější podrážka optimalizují přenos síly. Šněrování Speed Lock, polstrování Thermo fit a přesnější kombinace závodního střihu nabízejí další podporu. Vnitřní pohodlí udržuje prodyšná membrána Triple-F, která odpuzuje prvky.

RC3 Skate

RC3 Skate jsou oblíbenou volbou, která nabízí solidní výkon a cenu. Vnější manžeta kotníku a tuhá podrážka zajišťují správnou boční podporu a přenos síly. Poutka Easy Entry Loops a šněrování Speed Lock zajišťují rychlé a bezpečné nazutí, zatímco polstrování Thermo fit se přizpůsobí noze pro pohodlné nošení. Nohy zůstanou v teple a suchu díky prodyšné membráně Triple-F.

RC Skate WS

RC Skate WS kombinuje solidní výkon a dámský střih. Běžkařky ocení poutka Easy Entry Loops a šněrování Speed Lock pro snadné nazutí. Prodyšná membrána Triple-F odpozuje vlhkost, zatímco izolace a fleecová podšívka poskytují ochranu v chladném počasí pro nepřerušovanou zábavu při bruslení.

Výběr pro klasiku

RC5 Classic

RC5 Classic jsou určeny na trénink a závody a mají klasickou podrážku pro snadný ohyb. Díky vnější ochraně paty, spolu se šněrováním Speed Lock a polstrováním Thermo Fit nabízí boty lepší stabilitu a přenos síly a pohodlné nošení. Prodyšná membrána Triple-F odpuzuje vlhkost, aby byly nohy v suchu.

RC3 Classic

Sportovní běžkaři a noví závodníci ocení bezpečné a pohodlné boty RC3 Classic. Vylepšená vnitřní botička, doplněná šněrováním Speed Lock, umožňuje snadné nazutí a vyzutí. Boty mají také tvarovanou vnitřní patu pro ještě větší stabilitu. Izolace Comfort Guard poskytuje teplo v chladných dnech, zatímco prodyšná membrána Triple-F pomáhá udržovat nohy v suchu.

RC Classic WS

Populární RC Classic WS nabízí dámská střih zaměřený na sportovní běžkařky a nové závodnice. Vylepšená vnitřní botička v kombinaci se šněrování Speed Locktvarovanou vnitřní patou Thermo Fit zaručuje bezpečné a pohodlné nošení. Fleecová podšívka ve spojení s izolací Comfort Guard a prodyšnou membránou Triple-F poskytuje dodatečné teplo, aby nohy byly v suchu.

 

Běžkařina | 12.4.2021

© SF České Budějovice 2004-23 | Cookies a podmínky používání | Webdesign: webmasterova.cz