Úvod » Novinky » Lyžování » Recenze: Testujeme RC4 WC SC

Recenze: Testujeme RC4 WC SC

Na tyhle lyže jsme se hodně těšili. Model RC4 SC jsme měli v redakčním testu již v minulosti a nikdy nás nezklamal. Výrobcem jsou lyže zařazené na vrchol kolekce, který poznáme podle označení RC4 a dovětku World Cup. Patří do kategorie odladěných slalomek a od závodní slalomky se liší pouze pár detaily, například slabším vázáním, jinou deskou nebo mírně odlišnou skluznicí.

Testovaná délka: 165 cm, parametry: 119–66–104, R: 13 m

Konstrukčně plní tato lyže veškerá naše očekávání. Sendvičová skladba se dřevěným jádrem (buk + topol), karbonová vlákna Diagocarbon, výztuhy z titanalu, poctivé bočnice a pro značku Fischer tolik charakteristická špička s otvorem.

Co prozradil test:

A jak se chovají na sněhu? Právě výše zmíněná technologie Hole Ski možná dělá ten pozitivní rozdílový pocit. Lyže jsou totiž i díky odlehčení ve špičce velmi lehké, ale přitom potřebně tuhé. To se odráží i v jízdních vlastnostech. Od slalomky samozřejmě očekáváme točivost, přesnost, hbitost a dynamiku, nicméně tento model tyto vlastnosti posouvá ještě o chloupek dále.

 
 

Lyže jsme jezdili v délce 165 cm, čemuž odpovídá i konstrukční poloměr 13 metrů. Model je osazen vázáním do DIN 12 a normální (nikoliv závodní) deskou s možností rychlého posunu.

Lyžím logicky nejvíce svědčí upravená a tvrdá sjezdovka. Pokud ji chceme do slalomového režimu, tedy stlačit poloměr jízdy pod konstrukční rádius, lehčí lyžaři už musí zabrat. Žádají si přesnost v předozadní pozici lyžaře a relativně přesnou kontrolu při výjezdu z oblouků. Odměnou za to je agilní a hbitá sportovní jízda. Všichni testéři pak model velmi chválili pro jeho ovladatelnost a vysoký klid v jízdě.

Závěr:

I když se jedná o komerční a „odladěnou“ slalomku, rádi přiznáváme, že tohle byla prostě jízda. Lyže nemají v krátkém řezaném oblouku žádné větší nedostatky. Perfektně vyladěný produkt s 66 milimetry pod botou je určen pro velmi sportovní lyžaře, případně pro masters závodníky. Je to zážitek z pocitu jízdy po hraně a zkrátka slalomka, jak má být.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Michael Turek.

 
Doporučené produkty

RC4 WC SC MT + RC4 Z12 PR

Hmotnost: 2 050 g/165 cm

Radius: 13 m/165 cm

Lyžování | 19.10.2023

© SF České Budějovice 2004-24 | Cookies a podmínky používání | Webdesign: webmasterova.cz