Úvod » Novinky » Lyžování » Recenze: Testujeme RC4 POWER TI

Recenze: Testujeme RC4 POWER TI

S tou žlutou už to u rakouského Fischeru pár let úplně neplatí. Poté, co přišly na trh závodní lyže v černé barvě nebo dámské modely v růžové a tyrkysové, přestala být sytě žlutá standardním poznávacím znamením všech „ercéčtyřek“. Ale některým přesto zůstala.

Třeba novince RC4 Power Ti, kterou jsme upřímně od pohledu nejdřív trochu podceňovali. V porovnání se závodními modely působila jednoduše, byla osazena levnější variantou vázání a desky a pod dlouhým názvem, který neodkazoval ani na slalomku ani na obřačku, bylo těžké si něco konkrétního představit. Když jsme se navíc podívali do katalogu a zjistili, že model RC4 Power Ti je utopen někde úplně na konci řady RC4, byla naše nedůvěra dokonána. Jenže s lyžemi je to jako s lidmi. Nikdy bychom neměli dát na první pohled - tohle je skvělá univerzálka na sjezdovku, mnohonásobně předčila moje očekávání.

Překvapení roku

RC4 Power Ti se vyrábí hned v šesti délkách od 150 po 175 cm a pokrývají tak i velmi široké spektrum poloměrů. My jsme je testovali v délce 165 cm s poloměrem 14,5 metru. Tedy ani čistokrevná slalomka, ale k obřačce také daleko. Vlastně ideální univerzálka na celý den, pokud se tedy bavíme o dobře upravené trati. S pouhými 68 mm pod botou je totiž určena zejména tam. Hlubší a rozbitý sníh jí nebude úplně svědčit a na poměrně tuhé lyži budete s takto úzkým středem marně hledat oporu. Ale když bude tvrdší a dobře upravený podklad, zažijete velké překvapení, stejně jako my.

 

Tyhle lyže jsou totiž velmi sportovně naladěny! Jsou spíše dominantní, ale přitom nevyžadují úplně pevnou ruku. Zalíbení v nich našlo široké spektrum jezdců od útlých dívek po hřmotné jezdce, ovšem se společným jmenovatelem: vyspělí lyžaři a experti. Lyže jsou totiž poměrně tuhé, na konci oblouku nabízí velmi solidní rebound a hodí se spíše pro střední a vysoké rychlosti. Zvládají spíše kratší až střední oblouky, se stoupající délkou a poloměrem si na nich ale užijete i jízdu v těch opravdu dlouhých zatáčkách.

Pro koho?

Celkově jsou živé, velmi zábavné a od prvních oblouků působí na nohách poctivě a bezpečně. Jedná se o překvapivě dobrou univerzálku, kterou můžete zvolit v jakékoliv délce v závislosti na preferenci oblouku, nikoliv však na váze. I kratší slalomové verze bez problémů uvezou těžší váhy, dobré technické jezdkyně si naopak poradí i s delšími verzemi, aniž by musely mít stehna jako Hermann Maier. Vyšší verze RC4 vám samozřejmě poskytnou více výkonu, lepší skladbu jádra i lepší set vázání a desky. Ale model RC4 Power Ti bude většině sportovně zaměřených lyžařů vyhovovat, navíc v dobrém poměru ceny a výkonu.

Výhody

Nevýhody

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Ondřej Novák.

 
Doporučené produkty

RC4 POWER TI AR + RS 10 PR

Hmotnost: 1 830 g/165 cm

Radius: 14,5 m/165 cm

Lyžování | 22.11.2023

© SF České Budějovice 2004-24 | Cookies a podmínky používání | Webdesign: webmasterova.cz