Úvod » Novinky » Josef Fischer slaví své 90. narozeniny

Josef Fischer slaví své 90. narozeniny

Když mluví o lyžování, získáte pocit jak velkou vášeň pro sport má Josef Fischer. V mladém věku odhodlaně převzal podnikání svých rodičů a postupně rozšířil společnost vyrábějící vozy na nejúspěšnější značku lyží na světě. „Pepi“ Fischer, jak mu říkají přátelé, se stáhnul do ústraní a těší se z důchodu u jezera Attersee, kde žije se svojí partnerkou po mnoho let. Prostřednictvím své rodinné nadace vlastní většinový podíl v holdingové společnosti, ke které patří FISCHER SPORTS GMBH a LÖFFLER GMBH. Zbývající podíly vlastní soukromá nadace jeho zesnulé sestry Selmy Sturmberger.

Díky tomu je FISCHER poslední z největších lyžařských značek v Rakousku stále vlastněných zakládající rodinou. Provozní řízení leží v rukou dlouhodobých zaměstnanců rodinného podniku. Dozorčí rada, která se skládá z rodinných příslušníků a zkušených podnikatelských osobností, je také založena na kontinuitě a regionálních hodnotách.

Klíčové principy, díky nimž se společnost FISCHER stala úspěšnou společností, popisuje Josef Fischer jako vynalézavost a průkopnický duch. To ho motivovalo, když se odvážil v roce 1924 skočit do samostatného zaměstnání ve výrobě tobogánů a regálových vozů. „Byl to právě tento průkopnický duch a bohatství nápadů mezi lidmi ve společnosti FISCHER, kteří byli vždy se mnou po celou dobu mé kreativity ve společnosti, podporovali mě a řídili mě.“ Říká úspěšný podnikatel. „Za to jsem vděčný. Byl to jediný způsob, jak FISCHER mohl vyrůst do své současné pozice a velikosti. A to jsou lidé ve FISCHER, kteří mi dávají pozitivní výhled do budoucna.

Dnes je to součást DNA společnosti, která je pevně zakotvena ve svých misích a firemních hodnotách. Značka je pevně definovaná na trhu a nabízí technologie a inovace. To podtrhují také nejnovější úspěchy společnosti, jako je jedinečná technologie VACUUM, která zajišťuje, že každý pár lyžařských bot je perfektně přizpůsoben, a revoluční technologie Cold Base Bonding, která se používá jako základ špičkových běžek bez kombinace tlaku a tepla. V rodinném podnikání se navíc klade důraz na lidi. Velmi nízká fluktuace zaměstnanců potvrzují pozitivní firemní kulturu firmy, což vedlo k tomu, že FISCHER letos získal ocenění jako nejlepší zaměstnavatel v regionu Innviertel.

Při oslavě svých narozenin se může Josef Fischer s uspokojením dívat na své dvě finančně zdravé společnosti. FISCHER ukončil minulý finanční rok s obratem 182,5 milionu EUR (k 28. únoru). To představuje nárůst o 11 % oproti předchozímu roku. V největším sjezdovém segmentu má FISCHER velkou popularitu na středoevropských trzích. V běžeckém lyžování je FISCHER světovým lídrem. A to nejen s běžkami, ale také s botami a vázáním. Třetí divize ve skupině společností je do značné míry neznámá, každoročně však vyrábí téměř 1 milion hokejových holí pod značkou FISCHER.

 

12.9.2019

© SF České Budějovice 2004-20 | kontaktujte nás | Webdesign: webmasterova.cz