Úvod » Novinky » Skialpinismus » Recenze: Testujeme Transalp 92 CTI PRO

Recenze: Testujeme Transalp 92 CTI PRO

Námi testovaný model je technologiemi nabitý koncept, který má tradiční jádro z paulovnie, ale odlehčené pomocí technologie Air Tec a vyztužené sérií uhlíkových strun pro zachování nízké hmotnosti. Lyže je vyrobena sendvičovou konstrukcí s klasickými bočnicemi (kromě oblasti patky a špičky lyže). Modely řady Transalp disponují mírným rockerem.

Testovaná délka: 176 cm; parametry: 124–92–111; R: 21 m; hmotnost: 2 410 g (pár)

Co prozradil test

Evergreenem v našich úvahách při testování skialpových lyží je vyváženost chování při chůzi a sjezdu. U modelu 92 CTI Pro je hodnocení „dobrá“ pouze začátek. Lyže je totiž skvělá. Při jízdě dolů jsme měli pocit, že máme na nohou snad nějaké sportovní obřačky. I ve vyšších rychlostech a v delších obloucích na tvrdším sněhu se lyže chovala velmi spolehlivě. O tom, že jí to jde velmi dobře v měkčích podmínkách a hlubším sněhu, nemusíme mluvit.

 

Chvála pokračuje, protože se na nich i skvěle chodí. Velmi dobře drží směr, jsou na svoji šířku (92 mm) velmi lehké (1 205 gramů, 176 cm). Shoda testérů panuje v určení lyže. Díky své stabilitě je model předurčen do těch nejtěžších podmínek, pro strmé výstupy, náročné sjezdy i vícedenní přechody. V kombinaci s vázáním Fischer Tour Classic Free Break a stoupacími pásy (KOHLA/Fischer – 70/30 mohér-nylon) se systémem Fast Fix jsme na tomto kompletu nenašli žádnou slabinu a lyže nás bavily po celou dobu testování.

Závěr

Skvělá univerzálka, která vyhoví těm nejpřísnějším měřítkům. Vhodná pro sportovce, kteří chtějí nízkou hmotnost a vlastnosti pro výstup, ale zároveň sjezdovou DNA bez kompromisů. Lyže je vhodná na celodenní výlety po českých horách, ale bude stejně dobře vaším parťákem při vícedenních přechodech v Alpách. Stabilní nástroj, na který je naprosté spolehnutí. V délce 176 cm bude vyhovovat středním a těžším váhovým kategoriím a užijí si ji všichni milovníci jednoduchého a elegantního designu.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Michael Turek.

 
Doporučené produkty

TRANSALP 92 CTI PRO

Hmotnost: 1 205 g

Radius: 21 m/176 cm

Skialpinismus | 12.12.2023

© SF České Budějovice 2004-24 | Cookies a podmínky používání | Webdesign: webmasterova.cz