Úvod » Běžecké lyžování » Běžecké hole

Běžecké hole Fischer

Speedmax Paket

Vítěz bere vše

Speedmax Paket [nové okno]

Fischer dominuje severským disciplínám jako nejúspěšnější značka lyží i bot už pět let. Je také jasnou jedničkou, pokud se vezme v úvahu technologická převaha. Nejen celkoví vítězové Světového poháru jako Therese Johaug (NOR), Kaisa Mäkäräinen (FIN), Martin Johnsrud Sundby (NOR) a Eric Frenzel (GER) přísahají na Speedmax! Lyže, které díky revoluční technologii Cold Base Bonding garantují maximum rychlosti. Boty, které přesvědčí karbonovou konstrukcí a novou dělenou podrážkou pro maximální lehkost.

Speedmax paket završují nové karbonové hole Speedmax s konstrukcí z UHM karbonových vláken v osvědčené geometrii 16:9. Mimo jiné jsou vybaveny systémem šroubovacích vyměnitelných hrotů, jsou tedy vhodné pro celoroční využití.

Hole Speedmax

Hole Speedmax završují RACE CODE paket pro nejvyšší závodní úroveň. S komponenty redukovanými na to nejpodstatnější, má nový model vše, co si srdce závodníka žádá: nízkou hmotnost, optimalizovanou tvrdost a perfektní swingweight.

Závodní košíček Racelite Aero

Závodní košíček Racelite Aero

Pro více dynamiky: extrémně lehký košíček s aerodynamickým profilem. Ten správný košíček pro Vaše hůlky - malý a lehký, zato velmi výrazný.

 
Speed Strap

Speed Strap

Vždy pevný úchop: nově vyvinuté poutko nemá žádné zbytečnosti, pouze to, co je zásadní. S minimalizovanou hmotností a dostatečným komfortem nabízí přímý přenos sil a perfektní kontrolu.

Tělo z Air Carbon UHM

Ještě lehčí a stabilnější: nový dřík ze závodního RACE CODE paketu. Zpracování speciálních silnějších karbonových vláken UHM v prověřené geometrii 16:9 odpovídá za maximální tvrdost a minimální váhu.

Multi Tip System

Multi Tip System

Rozdílné sněhové podmínky vyžadují různé košíčky. Čím měkčí je podklad, tím větší košíček bude vhodný pro dobrý odraz. Použití s Roller ski během letní sezóny zase vyžaduje pouze hrot.

V minulosti bylo řešením vlastnit několik párů holí nebo časově náročné přemontovávání košíčků a hrotů. Nový Muti Tip Systém naštěstí dovoluje jednoduše našroubovat košíček, který zrovna potřebujete a díky spolehlivému mechanismu zámku vydrží košíček bezpečně připevněný. Procedura výměny je velmi snadná, dá se provést i v terénu, pokud je třeba.

Faktory, které určují vlastnosti hole

Perfektní hůlku určují v podstatě čtyři parametry: Swingweight, hmotnost, tuhost a lomové zatížení. Proto nabízíme jako pomoc při rozhodování u závodních modelů zobrazení těchto čtyř faktorů vlivu. Díky tomu lze lépe určit optimální hůl pro každou oblast použití.

Švihová tíha (Swingweight)

Švihová tíha ovlivňuje chování hole a má tak zásadní vliv na její ovládání a potřebu síly při běhu. Optimální rozdělení hmotnosti na hůlce zajišťuje vynikající výkonnost.

Lehkost (Lightweight)

Hliník nebo karbon v různých stupních kvality - materiál rozhodujícím způsobem určuje hmotnost hole. Jako vždy se počítá každý gram. Především u profesionálů, kteří chtějí zdolat lyžařský maraton a jiné závody.

 

Tuhost

Tento faktor určuje účinnost přenosu síly při odrazu. Čím vyšší je hodnota, tím větší síla je citelná ve formě enormního pohybu vpřed.

Lomové zatížení

Zásadní mechanická hodnota, která popisuje odolnost dříku proti zlomení v případě nepředvídaných vnějších silových vlivů.

 

Při výběru pomohou doporučené délky běžeckých holí.