Úvod » Běžecké lyžování » Doplňky » Stoupací pásy

Stoupací pásy pro běžecké lyže

Easy Skin

Nejsnazší způsob nasazení stoupacích pásů: kombinace přilnavosti lepidla a jednoduchého systému zacvaknutí skrze lyži. Upevnění je velmi rychlé a jisté, následné odejmutí velmi snadné. Pásy jsou vyrobeny z mixu Mohéru a Nylonu, jsou tak velmi univerzální, mají dobrý skluz a přináší jistý odraz při stoupání.

Pro upevnění pásu je důležité, aby byl povrch skluznice očištěný a pás tak mohl dobře držet. Pás by také měl být dle možností suchý. Nasazení je jednoduché, provlečte pás skrze otvor v lyži a upevněte. Potom postupně pokládejte pás na skluznici a odshora dolů přilepte.

Sundání pásu je stejně tak jednoduché: nejdříve od konce odlepte pás ze skluznice, pak protáhněte skrze otvor v lyži. Nakonec, a to je důležité, pásy bezpečně zabalte a užívejte si jízdu z kopce.

EASY SKIN MOHAIR MIX 35

Stoupací pásy EASY SKIN MOHAIR MIX 35 [nové okno]

Rozměry: 650 x 35 mm

Materiál: Mohér Mix

EASY SKIN MOHAIR MIX 50

Stoupací pásy EASY SKIN MOHAIR MIX 50 [nové okno]

Rozměry: 650 x 50 mm

Materiál: Mohér Mix

EASY SKIN MOHAIR MIX 65

Stoupací pásy EASY SKIN MOHAIR MIX 65 [nové okno]

Rozměry: 650 x 65 mm

Materiál: Mohér Mix

 

Twin Skin flotila je kompletní

Vybavení Fischer určuje směr ve stopě už mnoho let. Se všemi novými typy lyží s pásy TWIN SKIN, které doplňují modely s jinými druhy stoupacích systémů - VARIO CROWN a ZERO+, kompletuje Fischer v celé šíři nabídku lyží no-wax, tedy s různými druhy podpory stoupání.

TWIN SKIN RACE BLACK

Stoupací pásy TWIN SKIN RACE BLACK [nové okno]

Délka: 33mm, 37 mm, 41 mm, 45 mm

Materiál: 100% Mohér

TWIN SKIN WHITE

Stoupací pásy TWIN SKIN WHITE [nové okno]

Délka: 33mm, 37 mm, 41 mm, 45 mm

Materiál: 100% Mohér

TWIN SKIN YELLOW

Stoupací pásy TWIN SKIN YELLOW [nové okno]

Délka: 33mm, 37 mm, 41 mm, 45 mm

Materiál: Mohér Mix

 

Nový level výkonnosti

Dva samostatné pruhy pásů s proměnlivou tloušťkou, umístěné vedle sebe v lehkém odstupu, zaručují klidný a plynulý skluz. S těmito mohérovými pásy se můžete spolehnout na jistý odraz, speciálně pak na tvrdém a zledovatělém podkladu. Díky unikátnímu teflonovému povrchu pásů nemá vlhkost a namrzání šanci.

Tři technologie a jejich využití

Se systémy TWIN SKIN, VARIO CROWN a ZERO+ má Fischer perfektní odpovědi na všechny teplotní a sněhové podmínky! Grafika ukazuje optimální oblasti použití všech tří technologií. Lze vyčíst univerzální schopnosti VARIO CROWN, ale i převahu TWIN SKIN na tvrdém či zledovatělém povrchu. ZERO+ pak jsou speciální lyže pro teploty kolem 0° C a vyšší.

Údržba

Při používání lyží s pásy je běžné, že se ze stopy na pás postupně nachytají nějaké nečistoty. To může vyústit ve zhoršení skluzu a riziko přilepování sněhu. Určitá péče o lyže s pásy rozhodně pomůže zaručit více zábavy po delší čas i v proměnlivých podmínkách.

Za účelem zlepšení kluzných vlastností a jako prevenci proti přilepování sněhu doporučujeme používat prostředky řady CARE & WAX. V obou případech je vhodné aplikovat vosk ve směru skluzu a poté velmi jemně překartáčovat plastovým kartáčem, taktéž ve směru skluzu.

Při použití tekutých vosků, čističů a dalších prostředků je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby tyto prostředky nebyly agresivní k lepidlu pásů. Prostředky FISCHER EASY & CARE, určené pro údržbu pásů neobsahují hydrokarbonáty a jsou k lepidlu šetrné.

Doporučené ceny

Pásy Vhodné pro Cena
EASY SKIN MOHAIR MIX 35 E89 / E99 / E109 Easy Skin Xtralite
Traverse 78 Crown/Skin
1 040 Kč
EASY SKIN MOHAIR MIX 50 E99 / E109 Easy Skin Xtralite
Traverse 78 Crown/Skin
Excursion 88 Crown/Skin
S-Bound 98 Crown/Skin
1 210 Kč
EASY SKIN MOHAIR MIX 65 S-Bound 98 / 112 / 125 Crown/Skin 1 330 Kč
TWIN SKIN RACE BLACK (100% MOHAIR) Twin Skin Race
Twin Skin Superior
1 020 Kč
TWIN SKIN WHITE (100% MOHAIR) Twin Skin Carbon
Twin Skin Race
Twin Skin Carbon JR
1 020 Kč
TWIN SKIN YELLOW (MOHAIR MIX) TS Pro
Performance
Superlite
Power
Sport
Cruiser
750 Kč