Úvod » Sjezdové lyžování » Technologické prvky » Sjezdové boty

Technologické prvky - sjezdové boty Fischer

Na této stránce najdete přehled technologických prvků, používaných při výrobě sjezdových bot Fischer Soma Tec. Slouží k Vaší lepší orientaci v popisech vlastností jednotlivých modelů.

100% Seamless Tongue

100% Seamless Tongue - ilustrační obrázek 100% bezešvý jazyk. Žádné tření na nártu.

3D Alu Tex

3D Alu Tex - ilustrační obrázek High Tech materiál ze Světového poháru, perfektně tepelně tvarovatelný a s vrstvou Alu, zajišťuje velice dobrou tepelnou izolaci.

Active Cuff

Active Cuff - ilustrační obrázek Umožňuje dosud nedosažitelný rozsah rotace, více jak 80°, pro optimální volnost pohybu a ničím neomezený komfort při výstupu.

Active Fit Zones Liner

Active Fit Zones Liner - ilustrační obrázek Inovativní vnitřní botička, která se aktivně stará o komfort, přenos sil a flexi.

Adjustable Spoiler

Adjustable Spoiler - ilustrační obrázek Spoiler je připevněný suchým zipem k vnitřní botičce a lze jej individuálně nastavovat. Zvýšený spoiler pro větší oporu, nižší pro níže posazené lýtko, vyjmutý spoiler pro menší náklon.

Aergo Shape Buckles

Aergo Shape Buckles - ilustrační obrázek Speciální tvar přezek umožňuje velmi snadnou manipulaci a otevírání přezek, i když jsou velmi pevně zapnuté.

Anti-slide Heel and Toeplates

Anti-slide Heel and Toeplates - ilustrační obrázek Podrážka složená z protiskluzových zón (měkké TPU) a z tvrdého PU tak, aby splňovala normy ISO.

Antislide Soleplates

Antislide Soleplates - ilustrační obrázek Větší bezpečnost díky maximálnímu záběru pomocí měkkého TPU. S tvrdým PU jako druhou složkou pro splnění norem DIN.

Antislide Velcro

Antislide Velcro - ilustrační obrázek Upínací páska na vnitřní botě pro dokonalý přenos síly na skořepinu. Zabrání se tak sklouznutí vnějšího upínacího pásku.

Boa® Closure System

Boa® Closure System - ilustrační obrázek Umožňuje snadné, lehké a na milimetry přesné nastavení boty. Nazouvání a vyzouvání je taktéž velmi jednoduché.

Comfort Padding

Comfort Padding - ilustrační obrázek Pohodlné polstrování kotníku pro perfektní usazení nohy.

Comfort Zone

Comfort Zone - ilustrační obrázek Vysoce izolační materiál, který chrání citlivá místa a hřeje.

Connected Fit

Connected Fit - ilustrační obrázek Precizně skloubené prvky vnitřní botičky a skeletu zlepšují celkové padnutí boty a efektivitu vnitřní botičky AFZ.

Deflector Buckle

Deflector Buckle - ilustrační obrázek Nejplošší přezka na trhu v optimální šířce pro maximální tah. S V-Flex pro co možná nejlepší pružnost a nejpřesnější nastavení.

Flex Control

Flex Control - ilustrační obrázek Asymetricky konstruovaný skelet s různou tloušťkou materiálu garantuje maximální kontrolu a konstantní vlastnosti ve flexi při různých podmínkách a teplotách.

Flex Index

Flex Index - ilustrační obrázek Flex Index udává, s jakým vynaložením sil lze botu ohnout. Čím je Flex tvrdší, tím lepší je přenos sil na lyže. Měkká bota promine více chyb.

Flex Zone

Flex Zone - ilustrační obrázek Elastické přechodné zóny mezi Power a Comfort Zone a 3D tvarování v oblasti kotníku se postarají o perfektní padnutí boty, která pak během lyžování nohu výborně drží.

Full Aluminium Toebox

Full Aluminium Toebox - ilustrační obrázek Špička z elastického materiálu navíc s aluminiovou vrstvou pro vynikající tepelnou izolaci.

Full Custom Thermo Toebox

Full Custom Thermo Toebox - ilustrační obrázek Dobrou tepelnou izolaci a ideální padnutí pro rozmanité tvary nohy, přináší elastický box pro špičku nohy ze speciálního neoprenu a lycry.

Full Thermo Fit

Full Thermo Fit - ilustrační obrázek Termicky tvarovatelná vnitřní bota s dobrými izolačními vlastnostmi, které umožňují perfektní individuální přizpůsobení boty na anatomický tvar nohy.

Fur Lining

Fur Lining - ilustrační obrázek Teplá kožešinová podšívka pro dámské modely My Style. Snadné obouvání a dobrá tepelná izolace.

Gel Pad (Gelový polštářek)

Gel Pad (Gelový polštářek) - ilustrační obrázek Kotníkový polštářek používaný i při Světovém poháru, vyrobený ze směsi gelu a korku, zajišťuje perfektně padnoucí tvar a vynikající upevnění paty.

Grip Cell

Grip Cell - ilustrační obrázek Nežádoucím pohybům botičky uvnitř skeletu boty zabraňuje přilnavý materiál.

Grip Sole

Grip Sole - ilustrační obrázek Podrážka vhodná pro chůzi, vyrobená z měkčího materiálu, zaručuje dobrou přilnavost a bezpečnější chůzi na zledovatělém podkladu.

Grip Walk Sole

Grip Walk Sole - ilustrační obrázek Zaoblená podrážka GripWalk Sole spojuje výkonnost s pohodlnou a bezpečnější chůzí.

H.I.P.E. (Zateplení)

H.I.P.E. (Zateplení) - ilustrační obrázek High Insulation PolyEthylen: maximální tepelná izolace díky principu 3 vrstev (síťovina, hliníkový povlak, polyetylen). Kromě toho materiál zajišťuje stálý tvar. Tepelně tvarovatelná vnitřní bota.

Heat System Ready

Heat System Ready - ilustrační obrázek Tyto sjezdové boty mohou být bez problémů i později vybaveny vyhřívacími systémy.

Heel & Toe Plate

Heel & Toe Plate - ilustrační obrázek Vyměnitelné podložky bez vlivu na přenos síly na lyži.

Higher Instep

Higher Instep - ilustrační obrázek Zvýšení skeletu v oblasti nártu znamená nejen více prostoru pro nárt, ale i pohodlnější nazutí a vyzutí.

Higher Toebox

Higher Toebox - ilustrační obrázek Větší prostor kolem prstů znamená větší pohodlí, lepší tepelnou izolaci a lepší pocit při nazutí.

Hike Lock Mode

Hike Lock Mode - ilustrační obrázek HIKE - maximální pohyblivost skeletu pro snadnější chůzi.
LOCK - skelet je kompletně zafixovaný.

Hike Ride Lock Mode

Hike Ride Lock Mode - ilustrační obrázek HIKE - maximální volnost skeletu pro snadnější chůzi. RIDE - horní část skeletu je blokována vzadu, flex zůstává mírný - pro dokonalé oblouky v prašanu. LOCK - skelet je blokován, flex jako u závodních bot pro maximální výkon na sjezdovce.

Impact Protector

Impact Protector - ilustrační obrázek Chránič přezek, který brání nechtěnému otevření.

Lace Frame System

Lace Frame System - ilustrační obrázek Speciální konstrukce skeletu umožňuje v kombinaci s Boa Closure System dokonalé usazení nohy v botě a přináší maximum komfortu.

Lace Liner

Lace Liner - ilustrační obrázek Šněrování vnitřní botičky pro lepší zajištění při chůzi a přesné ovládání.

Lady Spoiler

Lady Spoiler - ilustrační obrázek Anatomicky tvarovaný extra nízký spoiler. Přizpůsobený níže posazeným lýtkám žen. Ve spoileru je navíc vestavěno upnutí akumulátoru.

Motion Support

Motion Support - ilustrační obrázek Speciální pohyblivá část, která dovoluje vnitřní botičce pohybovat se snadno podle pohybů skeletu boty, umožňuje větší volnost a snadnější chůzi.

Natural Forward Lean

Hobby lyžaři většinou stojí na lyžích ve vzpřímenější poloze, než lyžaři výkonnější. O pár stupňů menší náklon boty jim lyžování zpříjemní a učiní méně namáhavé.

No-Torsion Base

No-Torsion Base - ilustrační obrázek Použitá deska z kombinace materiálů karbon/aramid v oblasti podrážky zajišťuje nejvyšší torzní tuhost a přímý přenos sil.

On/Off Piste (Na sjezdovce / Mimo sjezdovku)

On/Off Piste (Na sjezdovce / Mimo sjezdovku) - ilustrační obrázek Botu lze nastavit podle aktuálních sněhových podmínek. Vytažený spoiler pro větší náklon (17°, X-Serie 17°) a tvrdý povrch sjezdovky (On piste).
Spoiler spuštěný dolů pro menší náklon (14°), do hlubokého, měkkého sněhu (Off piste).

Original Dynafit Inserts

Original Dynafit Inserts - ilustrační obrázek Garantuje kompatibilitu se všemi vázáními Tech typu a také dlouhou životnost. Prověřeno dlouholetými zkušenostmi.

Phatt Maxx

Phatt Maxx - ilustrační obrázek Umožňuje účinné individuální dotažení a výborný přenos sil, 70mm široký pásek na suchý zip.

Phatt Maxx Lite

Phatt Maxx Lite - ilustrační obrázek 55mm široký pásek na suchý zip pro přesný přenos sil.

Phatt Maxx Tour

Phatt Maxx Tour - ilustrační obrázek S šířkou 45mm je pásek Phatt Max Tour spolehlivým a účinným prostředkem pro dotažení bot, což je znát především při sjezdu.

Podrážka Vibram

Podrážka Vibram - ilustrační obrázek Kvalitní podrážky od renomovaného výrobce, drží perfektně za všech podmínek i na ledě a kamenech.

Power Clamp

Power Clamp - ilustrační obrázek Nahrazuje klasický pásek na suchý zip, pro lepší přenos sil do skeletu boty.

Power Comfort Liner

Power Comfort Liner - ilustrační obrázek 100% bezešvý jazyk - předchází otlakům na nártu.

Power Fit Liner

Power Fit Liner - ilustrační obrázek Perfektně sedí hned po prvním obutí díky Power Toebox a speciálnímu jazyku Pressure Reducing Tongue. V oblasti kolem kotníku je použitý materiál Ultralon, který se přizpůsobí tvarům končetin.

Power Fit Toebox

Power Fit Toebox - ilustrační obrázek O 6% širší v oblasti prstů a zřetelně oblý střih. Pro lepší pocit při nazutí, lepší krevní oběh a pohodlí.

Power Heel

Power Heel - ilustrační obrázek Anatomicky tvarované posltrování v oblasto kotníku a paty garantuje perfektní držení paty.

Power Chassis

Power Chassis - ilustrační obrázek Tvrdší komponenty se starají o optimální přenos sil a torzní tuhost. Měkčí komponenty umožňují snadné nazouvání a vyzouvání.

Power Lock

Power Lock - ilustrační obrázek Šroubovaná konstrukce pro nejlepší možný přenos sil.

Power Transmission Liner

Power Transmission Liner - ilustrační obrázek Nejlepší a nejpřímější přenos sil díky unikátně tvarované patě Grip Cell Power Heel, vrchní 3D Alu Tex pro dobrou tepelnou izolaci.

Power Zone

Power Zone - ilustrační obrázek Anatomicky tvarované rámování přenáší impulzy přímo ke skeletu a umožňuje tak precizní kontrolu.

Precision Steering

Precision Steering - ilustrační obrázek Vrchní část skeletu může být díky cantingu precizně nastavena podle vertikální osy pro co nejpreciznější ovládání v obloucích.

Pressure Reducing Tongue

Pressure Reducing Tongue - ilustrační obrázek Nová konstrukce jazyka skvěle padne na holeň a snižuje tlak na nártu.

Profiled Heel Plates

Profiled Heel Plates - ilustrační obrázek Profilované podpatky pro stabilní krok a jistotu při chůzi.

Pull Straps

Pull Straps - ilustrační obrázek Popruhy na zadní části a jazyku vnitřní botičky usnadňují nazouvání.

Pulley Lace Guides

Pulley Lace Guides - ilustrační obrázek Pro dokonalý přenos sil od nártu k prstům bez nepříjemných tlaků. Zlepšují také možnosti tvarování skeletu podle individuálních potřeb.

Race Fit

Race Fit - ilustrační obrázek Plně tvarovatelná vnitřní termobota s materiálem Flo v oblasti paty a kotníku a se speciálně vyvinutou gelovou vložkou. Svrchní materiál zaručuje optimální pohodlí a tepelnou izolaci.

Rapid Slide System

Rapid Slide System - ilustrační obrázek Velmi měkký materiál skeletu v oblasti nártu umožňuje velmi snadné a rychlé obouvání.

Sanitized Liner

Sanitized Liner - ilustrační obrázek Materiál s antibakteriální úpravou.

Sensitive Toebox

Sensitive Toebox - ilustrační obrázek Elastický neopren zaručuje, že bota v přední části nohy dobře sedí a současně se vyznačuje optimálními izolačními vlastnostmi.

Shock Absorber

Shock Absorber - ilustrační obrázek Tlumící vložka v podrážce pro měkká přistání.

Ski Walk mode

Ski Walk mode - ilustrační obrázek Pevná a snadno ovladatelná páčka systému Ski Walk je plně integrovaná do skeletu a zajištěná proti poškození.

SOMA Tec

SOMA Tec - ilustrační obrázek Technologie bot Soma-Tec umožňuje optimální přenos sil a lehký, dynamický přechod z hrany na hranu. Současně jsou značně odlehčeny klouby. Nohy jsou ve svém přirozeném, uvolněném V-postavení. Více informací

Ultralon Padding

Ultralon Padding - ilustrační obrázek Dokonalé usazení paty a přímý přenos síly díky tvarovatelnému kotníkového polstrování. Tvarovatelné při 80°C.

V-Flex Buckle

V-Flex Buckle - ilustrační obrázek Nejplošší přezky na trhu. V poloze V-Flex jsou maximálně flexibilní a účinné, přezkami z druhé boty není možné zavadit a způsobit rozepnutí.

Vacu-Plast Cuff & Shell

Vacu-Plast Cuff & Shell - ilustrační obrázek Dokonalé přizpůsobení anatomii nohy při 80°C pro přímé řídící impulsy a lepší reakce díky vyšší elasticitě. Větší teplotní stabilita a o 15% nižší hmotnost.

Vacu-Plast Spoiler

Vacu-Plast Spoiler - ilustrační obrázek Spojler z Vacu-Plastu umožňuje perfektní individuální přizpůsobení noze v oblasti lýtka.

Velcro Spoiler

Velcro Spoiler - ilustrační obrázek Spoiler je připevněný suchým zipem k vnitřní botičce a lze jej individuálně nastavovat. Zvýšený spoiler pro větší oporu, nižší pro níže posazené lýtko, vyjmutý spoiler pro menší náklon.

Velcro Tongue Fixation

Velcro Tongue Fixation - ilustrační obrázek Individuálně nastavitelné umístění jazyka. Tato konstrukce dovoluje nastavení podle potřeb v oblasti nártu, lýtka nebo podle lyžařského stylu.

Walk Sole

Walk Sole - ilustrační obrázek Podrážka Walk Sole představuje jedinečnou kombinaci výhod skialpinistické a tradiční sjezdové boty, sjednocuje oba ISO standardy.

X-Rail

X-Rail - ilustrační obrázek Speciálně zesílená skořepina v oblasti silového trojúhelníku obuvi umožňuje účinný přenos síly ze svršku na přední část nohy. Tím se významně ulehčuje nasazování oblouku a fáze vedení. Pohybová energie se přenáší přesně tam, kde jí je třeba.