Úvod » Novinky » Běžkařina » Běžecké vázání Fischer Turnamic

Běžecké vázání Fischer Turnamic

V zimní sezóně firma Fischer přináší na trh nové běžecké vázání Turnamic, které představuje několik zásadních změn ve světě běžeckého lyžování. Vzniku nové modelové řady vázání předcházela řada let vývoje a testování, na kterém se podíleli přední výrobci běžeckého vybavení, firmy Fischer a Rossignol. Vázání vzniklo na základě současných standardů a je plně kompatibilní se současným NNN systémem, běžecké boty s podrážkou a hrazdou NNN tedy zapnete do vázání bez problémů.

Take the right turn

"Turn" jako otáčet, na první pohled viditelná změna v otevírání a zavírání nového typu vázání. Naprostá většina nových vázání, vyjma modelů RACE PRO, je poloautomatická s označením Step-in. V praxi to znamená jednoduché našlápnutí a zacvaknutí boty do vázání lyže ležící na sněhu.

Easy

Snadný, v našem případě snadno nastavitelný. Všechna vázání Turnamic jdou snadno nasunout a nastavit na desku, která je integrovaná do konstrukce lyže. Tato deska je na lyži označována jako IFP (Integrated Fixation Plate) a je jedinou možností k uchycení vázání Turnamic. Vázání nasadíme na desku zcela intuitivně. O snadném našlápnutí boty do vázání (Step-in) již víme, stejně snadno lze z vázání i vystoupit - stačí otočit kličkou vázání.

Tunable

Ještě před nasunutím vázáním na desku nastavíme vzálenost patky vázání podle velikosti bot. Zvládne to každý, ale ve většině případů s tímto krokem pomůže zkušený prodejce. Jakmile je patka nastavena, nemusíme nic řešit. V terénu máme možnost nastavit pozici vázání podle potřeb a venkovních podmínek. K posouvání vázání po desce lyží nepotřebujeme žádné nářadí, stačí využít zámek vázání. Čísla na vázání označující jeho pozici a přesně určují nastavení běžky versus vázání. V praxi tak můžeme okamžitě reagovat: smýkají se Vám lyže při odrazu? Posuňte vázání více dopředu. Máte pocit, že stoupací komora lyží trochu drhne? Posuňte vázání mírně dozadu. Správně zvolená pozice vázání nevyřeší vše, ale může hodně pomoci.

Dynamic

Fanoušci značky Fischer vědí, že označení technologie Flowflex znamená volný průhyb lyží. Doposud byla taková technologie jen na sjezdových lyžích a vázání. S Turnamic běžeckým vázáním je všechno jinak. Vázání nasazené na desce běžky je pevně ukotveno pouze v jednom bodě, zbytek vázání tak nebrání lyži v její dynamice, průhybu při odrazu nebo skluzu. Vázání je přitom samotné lyži tak blízko, že přenos sil z boty na vázání respektive lyži je naprosto dokonalý. Kompatibilita spojení boty a vázání pomáhá k získání maximální kontroly nad lyžemi.

 

Běžkařina | 28.12.2017

© SF České Budějovice 2004-24 | Cookies a podmínky používání | Webdesign: webmasterova.cz