Úvod » Sjezdové lyžování » Sjezdové boty Fischer

Sjezdové boty Fischer

  • RACE - sjezdové boty pro výborné sportovní lyžaře – skelet 98 mm
  • PISTE - nová generace sjezdových bot pro všechny typy sjezdovek – skelet 100 a 103 mm
  • ALL MOUNTAIN - maximálně všestranné boty s přepínáním pro chůzi – skelet 103 mm
  • TOUR - lehké skialpinistické boty pro rozmanité zimní túry – skelet 102 a 100 mm
  • FREESKI - pevné boty pro sjezdy volným terénem s přepínáním Hike/Ride/lock – skelet 101 mm
  • JUNIOR - sjezdové boty pro děti a mládež, začátečníky i pokročilé

Control The Curv

RC4 THE CURV

Boty RC4 THE CURV byly vyvinuty v úzké spolupráci mezi technickými specialisty Fischer a špičkovými sportovci, aby mohli nabídnout vysoce sportovní jízdu, precizní kontrolu a fantastické zážitky z lyžování. Novinka, která vyniká výjimečnou úrovní zpracování a designu, výborně padnoucí formou a maximální kontrolou. Plynule navazuje na čistě závodní sjezdové boty.

 

Composite Flex Control

Composite Flex Control

Tepelně tvarovatelná kompozitní vložka skeletu garantuje maximální kontrolu a konstantní vlastnosti ve flexi při různých podmínkách a teplotách. Lyžař se tak může zcela koncentrovat na svůj výkon a naplno využít potenciál.

 

Precision Steering

Precision Steering

Do puntíku vyladěná geometrie přední části skeletu dovoluje extrémní úhly při projíždění oblouků a díky efektivnímu anatomickému přizpůsobení přináší také maximální kontrolu a optimální přenos sil. Řídíci impulsy jsou precizně a beze ztrát přenášeny od nohou k lyžím - noha a lyže fungují dohromady jako maximálně efektivní řídící jednotka. Manžeta dovoluje dodatečnou rotaci podél vertikální osy. Individuální nastavení a přenos sil beze ztrát zaručují ryzí sportovní charakter.

 

Connected Fit

Connected Fit

Už při prvním nazutí bude jasno: u nových bot Fischer CURV sedí vše perfektně. Skelet i vnitřní botička jsou absolutně perfektně vzájemně sladěné. Sofistikovaná vnitřní botička nabízí nejvyšší komfort, skelet je výborně ergonomicky předtvarovaný. Connected Fit znamená 100% kontrolu a komfort pro sportovní lyžaře, co kladou důraz na výkonnost, kvalitu i design.

 

RC Pro

Vnitřní botička s Active Fit Zones RC PRO 130 Vacuum Full Fit

Nová série sjezdových bot s vnitřní botičkou s aktivními zónami. Modely RC Pro jsou o zhruba o dva milimetry širší než podobné RC4, snadno se nazouvají a jednoduše skvěle sedí.

Vnitřní botička s Active Fit Zones se vyznačuje příjemnou elasticitou v místech, kde je třeba. Speciální zóny Comfort Zones jsou měkké a vysoce izolační, chrání proti otlakům a chladu. Flex Zones se aktivně přizpůsobují podle tlaků uvnitř boty. Tužší Power Zones, tedy jakési anatomicky tvarované rámování, se starají o přímý přenos sil.

Power zone Flex zone Comfort zone
 

Díky SOMA-TEC šetří tyto boty vaši energii a jsou šetrné ke kloubům. Fischer RC PRO série zaručuje ideální padnutí boty na vaši nohu a optimální přenos sil: perfektní boty pro všechny sportovní lyžaře!

Koncepce Soma Tec

Logo technologie Soma-Tec

Soma-Tec boty jsou odlišné od běžných lyžařských bot, protože chodidla lyžaře stojí na lyžích v unikátní poloze. Přirozené V-postavení nohou je zachováno a těžiště těla se tak nachází přímo nad středem lyží. To znamená: perfektní přenos síly, optimální přilnavost a naprostou přesnost.

Více informací o koncepci Fischer Soma Tec »

Vacuum Full Fit

Vacuum Fit - ilustrační obrázek

Technologie Fischer Vacuum Fit vytváří poprvé možnost mít kompletně anatomicky vytvarované boty při kvalitě, která byla předtím nedostupná. Základem je nový patentovaný materiál Fischer Vacu-Plast. Snadná a pro zákazníky pohodlná procedura tvarování trvá pouze 20 minut. Materiál může být přetvarován pětkrát. Stoprocentní perfektní pohodlí je zaručeno.

Více informací o technologii Vacuum Fit »

Vacuum Comfort Fit

Vacuum Comfort Fit - ilustrační obrázek

Vacuum Comfort Fit je určen k individuálnímu přizpůsobení skořepiny s cílem sportovně pohodlného pocitu při nošení pro lyžaře zaměřené na pohodlí. Jeho základem je stejná technologie jako u Vacuum Fit.

Více informací o technologii Vacuum Comfort Fit »

 

Thermoshape

Thermoshape - ilustrační obrázek

S technologií vnitřní botičky Thermoshape dosahuje Fischer bezkonkurenčního přizpůsobení konturám nohy. Pod vnějším Autoshape PE materiálem se nachází speciální Ultralon EVA, který umožňuje tepelně tvarovatelné, perfektní anatomické přizpůsobení a optimální přenos sil. Při procesu přizpůsobování se bota na deset minut nahřeje v peci Fischer Thermoshape na 80°, čímž Ultralon EVA získá svoji specifickou pružnost. Pak se vnitřní bota nazuje. Materiál pět minut tvrdne a trvale si zachová dosažený individuální tvar. Přizpůsobení lze až pětkrát opakovat, což z boty i při případné měnící se anatomii dělá dlouhodobého společníka. Vynikající padnutí v oblasti kotníků kromě toho zajišťuje Fischer Comfort Padding. Provedení Low, Medium a High Density navíc zohledňují individuální jízdní styl.

 

Vacuum Fit 2Zone

Vacuum Fit 2Zone - ilustrační obrázek

FISCHER dovedl Vacuum Fit k dokonalosti, specialistům na tvarování bot přináší nový software a kompresní návleky:

Tlak lze nyní optimálně dávkovat v oblasti kotníku a přední části nohy odděleně a to mezi 80 a 360 milibary - pro doposud nedosažitelně přesné přizpůsobení individuální anatomii nohy.

 

Vacuum Tour

Fischer Vacuum se stal legendární technologií - a nyní je poprvé využitý i pro skialpinistické boty. V tomto segmentu je obzvláště důležité, aby boty svému lyžaři maximálně sedly a on mohl v klidu absolvovat dlouhé výstupy, technické pasáže i nespoutané sjezdy, bez zbytečné nepohody nebo bolestí. Proto specialisti Fischer z řad ortopedů, biomechaniků a techniků, kompletně prozkoumali všechny části skialpinistické obuvi a vyvinuly nový koncept přizpůsobený pro metodu kompletního tvarování Vacuum Fit. Výsledkem jsou boty nabízející větší svobodu pohybu, efektivní přenos sil a skvěle padnoucí tvar. Jde o nový mezník ve vývoji skialpinistické obuvi.