Úvod » Běžecké lyžování » Běžecké boty

Běžecké boty Fischer

  • RACE - závodní a výkonné sportovní běžecké boty pro klasiku i skating
  • WOMEN MY STYLE - rozmanitá kolekce pro ženy zahrnující závodní i turistické modely, vždy v elegantním designu
  • FITNESS - sportovně rekreační boty zaměřené především na klasickou techniku
  • OFFTRACK CRUISING - boty, které dobře poslouží v terénu i ve stopě
  • BACK COUNTRY/S-BOUND - obuv do volného terénu
  • JUNIOR - boty pro děti a mládež, pro juniorské závody i pro úplné začátky

Turnamic

Turnamic

Podrážka Turnamic

Na poli s vybavením pro běžecké lyžování došlo k zajímavým změnám: nově vyvinuté vázání a podrážky pro běžecké boty jsou v kolekci 17I18 prezentovány pod značkou TURNAMIC®. Nové podrážky TURNAMIC® a vázání TURNAMIC® jsou kompatibilní s celosvětově zavedeným profilem podrážek NNN*.

Nové produkty s průkopnickou technologií jsou navrženy pro potřeby lyžařů všech kategorií a výkonnostních úrovní. Přináší intuitivní a snadné použití. Důležitý krok k další popularizaci běžeckého lyžování.

Přesvědčivým argumentem nového systému TURNAMIC® je jeho jednoduchá obsluha. Díky inovativní páčce Turn Lock bude nazutí a vyzutí z lyží lehčí, než kdy bylo. Nezáleží, jestli jde o rychlý závod nebo nebo první kroky na sněhu: S TURNAMIC® je vždy možné vázání bezpečně uzamknout a hravě otevřít. Taktéž pro montáž nabízí TURNAMIC® rychlé řešení díky jednoduchému nasunutí vázání.

Kromě toho nabízí TURNAMIC® možnost přenastavení bez jakéhokoliv nástroje u kompletní palety modelů. Toto umožňuje především u klasických lyží, které se voskují i u lyží se skiny a ostatními podporami stoupání, ale také u lyží pro skating, bleskurychlé nastavení pro optimální výkonnost. Předsunuté vázání přináší více stability, posunuté dozadu znatelně vylepšuje skluzné vlastnosti. Od začátečníků po profesionály ze Světového poháru tak profitují všichni.

Díky preciznímu sladění komponentů bota-vázání-deska-lyže je nyní s TURNAMIC® docíleno doposud nedosažitelné dynamiky. Technologie FLOWFLEX® dává lyžím svobodu v pohybu. Zatímco pro závodní lyžaře je zásadním argumentem optimální přenos sil, rekreační lyžaři oceňují perfektní kontrolu. Využity byly veškeré dosavadní zkušenosti z produktového vývoje Fischer, aby výhody pocítili všichni.

*NNN® je registrovaná značka firmy Rottefella AS, Norsko

 

Speedmax Paket

Vítěz bere vše

Speedmax Paket [nové okno]

Fischer dominuje severským disciplínám jako nejúspěšnější značka lyží i bot už pět let. Je také jasnou jedničkou, pokud se vezme v úvahu technologická převaha. Nejen celkoví vítězové Světového poháru jako Therese Johaug (NOR), Kaisa Mäkäräinen (FIN), Martin Johnsrud Sundby (NOR) a Eric Frenzel (GER) přísahají na Speedmax! Lyže, které díky revoluční technologii Cold Base Bonding garantují maximum rychlosti. Boty, které přesvědčí karbonovou konstrukcí a novou dělenou podrážkou pro maximální lehkost.

Speedmax paket završují nové karbonové hole Speedmax s konstrukcí z UHM karbonových vláken v osvědčené geometrii 16:9. Mimo jiné jsou vybaveny systémem šroubovacích vyměnitelných hrotů, jsou tedy vhodné pro celoroční využití.

 

Boty Speedmax Skate

Zredukováno na podstatné: nové Speedmax Skate vynikají extrémní lehkostí a vysokým výkonem. Nejen celkoví vítězové Světového poháru jako Therese Johaug (NOR), Kaisa Mäkäräinen (FIN), Martin Johnsrud Sundby (NOR) a Eric Frenzel (GER) přísahají na Speedmax! Tyto nové karbonové boty pro skating jsou prověřeny celou sezónou výrazných úspěchů závodníků Fischer, jsou perfektní pro všechny špičkové sportovce a nadšené běžkaře.

World Cup Carbon Cuff 2.0

World Cup Carbon Cuff 2.0

Díky superlehké, vysoce odolné konstrukci z karbonových vláken, získáváte všechny výhody pro Vaše vítězství v závodě: extrémně nízkou váhu, excelentní stabilitu a nejlepší volnost v pohybu.

Integral Carbon Chassis

Integral Carbon Chassis

Srdce nových Speedmax Skate je trojdimenzionální karbonový skelet. Vnější podrážka, stélka a postranní stabilizační prvky jsou vyrobené z jednoho karbonového plátu. Perfektní integrace všech částí nabízí nesporné výhody: dříve nedosažitelnou lehkost s optimální stabilitou a přenosem síly.

Boty Speedmax Classic

Boty Speedmax Classic
Boty Speedmax Classic Women

S novými Speedmax Classic se otevírá nová možnost pro závodní lyžaře i nadšence do běžeckého lyžování a to vybavit se také pro klasiku kompletně na nejvyšší Speedmax úrovni. Tyto boty byly vyvinuty ve spolupráci se špičkovými závodníky Fischer týmu, kteří již mnoho let vládnou Světovému poháru.

Speedmax Classic jsou superlehké exkluzivní závodní boty s karbonovým skeletem z trojdimenzionální karbonové struktury, díky které je dosaženo maximální boční stability, unikátní předo-zadní dynamiky pohybu a excelentního přenosu sil.

K unikátnímu skeletu je připojena taktéž výjimečná dvoudílná podrážka Xcelerator SSR, která také velmi výrazně šetří na hmotnosti (až 50% oproti jednodílné Xcelerator).

 

Super Skate Race Sole

Super Skate Race Sole

Dvoudílná podrážka pro vysokou výkonnost: dělená konstrukce se postará o 50% úsporu váhy oproti podrážce Xcelerator Skate. Super Skate Race Sole tvoří perfektní celek v souhře se spodním dílem karbonového skeletu.

 

Suché a teplé nohy vnímají lépe - proto se vývojové oddělení firmy Fischer zaměřilo i na zajištění dokonalého klimatu pro každou nohu.

Individuální předpoklady pro maximální výkony

Membrána Triple F - ilustrační obrázek

Boty plní u závodních běžců i turistů na lyžích jednu podstatnou funkci: přenos síly mezi nohou a lyží. O to důležitější je vytvářet k tomu optimální předpoklady. Od výkonnostního profilu se odvíjejí různé požadavky na botu. Společným jmenovatelem je požadavek na suché a teplé nohy. Proto membrána Fischer Triple-F zajišťuje optimální klima v botě: suché, teplé a prodyšné.

 

Inovace, díky které není nic cítit

Fischer Fresh

Při běhu se nohy potí, v potu se tvoří bakterie. Právě ty vytvářejí nepříjemný zápach, který může oblíbené boty natrvalo zprotivit. Fischer jako první výrobce bot vybavuje své modely bot světovou inovací Fischer Fresh. Přirozeně se vyskytující enzymy ničí nežádoucí mikroorganismy a zajišťují tak trvalou svěžest. Jednoduché, biologické a ekologické.

 

Koncepce Boot Fit

Koncepce tvaru bot, přizpůsobená jednotlivým skupinám uživatelů. Boty tvarované pro dámskou nohu, přizpůsobené noze mladých. Boty odpovídající přáním všech lyžařů: pohodlí pro sportovní lyžování nebo přímý přenos síly jako v závodě. Koncepce Boot Fit se speciálními kopyty je odpovědí na nejrůznější požadavky různých cílových skupin.

Race Fit Concept - ilustrační obrázek Ladies Race Fit Concept - ilustrační obrázek Ladies Fit Concept - ilustrační obrázek Sport Fit Concept - ilustrační obrázek Junior Fit Concept - ilustrační obrázek

Podrobnější informace o jednotlivých technologiích naleznete v technologickém slovníčku.