Úvod » Sjezdové lyžování » Sjezdové lyže Fischer

Sjezdové lyže Fischer

  • BRILLIANT - prémiová značka od Fischera
  • WORLD CUP - originál ze Světového poháru – čistě závodní lyže
  • RACE - sjezdové lyže pro výborné sportovní lyžaře
  • PISTE - všestranné lyže, perfektně ovladatelné na všech sjezdovkách
  • WOMEN - lehké a točivé lyže stvořené speciálně pro ženy - funkčně i zajímavým designem
  • ALL MOUNTAIN - univerzální lyže do všech podmínek a terénů
  • TOUR - skialpinistické lyže různých rozměrů a typů
  • FREESKI - široké lyže pro freeride, lyže pro Park & Pipe
  • RACE JUNIOR - lyže pro budoucí profesionály
  • JUNIOR - lyže pro děti a mládež, začátečníky i pokročilé

RC4 The Curv

Nechte se inspirovat lyžařskými legendami. Novou řadu RC4 The Curv společně vyvíjeli Hans Knauss, Mike von Grüningen a Kristian Ghedina. A vytvořily jedinečné lyže s top parametry pro tu pravou sportovní jízdu na sjezdovkách.

Modely The Curv mají trojitý radius, který umožňuje lepší kontrolu a přenos sil od prvního oblouku - od zahájení oblouku k preciznímu skluzu na hranách, až k finální akceleraci.

RC4 The Curve

Novinkou je zde také inovativní diagonální karbonová struktura DiagotexTM, která efektivně tlumí odstředivé síly při obloucích ve vysokých rychlostech, takže zůstáváte perfektně ve hře.

Exkluzivní model RC4 The Curve získal prestižní ocenění ISPO AWARD GOLD WINNER 16l17.

Nové dva modely v kolekci 2017/18!

RC4 The Curv GT - nekompromisní tank s 80 mm pod botou
RC4 The Curv GT

My Curv - dámská verze pro ty nejdivočejší lyžařky
My Curv

Triple Radius

Triple Radius

Triple Radius krojení lyží THE CURVE umožňuje lepší kontrolu a přenos sil od prvního oblouku - od zahájení oblouku k preciznímu skluzu na hranách, až k finální akceleraci.

 
Diagotex TM

DiagotexTM

Torze je nepřítelem kontroly. DiagotexTM je inovativní diagonální karbonová struktura pro nejlepší torzní stabilitu. DiagotexTM pomáhá tlumit odstředivé síly při obloucích ve vysokých rychlostech, takže zůstáváte perfektně ve hře. Pro maximální sílu a stabilitu v obloucích.

 
Character Size

Character Size

Každý model je produkován v několika různých délkách, které mají precizně nastavené krojení s Triple Radius - vyberete si vždy perfektní lyže pro všechny lyžařské styly.

 

Curv Tech

Concave Sidewall

Pro konstrukci The Curv byly využity ty nejlepší a nejinovativnější materiály, aby ve výsledku vznikly unikátní závodní lyže s parametry pro lyžování na běžných sjezdovkách. Díky průkopnické konstrukci a vysoce kvalitnímu zpracování, formě s Triple Radius, Titanalovým a karbonovým komponentách, dostává ježdění po sjezdovkách nové dimenze preciznosti a výkonnosti.

Nová konstrukce lyží Air Tec

Logo technologie Air Tec

Lehká váha bez kompromisů: Air Tec

Díky vlastní, speciálně vyvinuté patentované technologii pro sektor běžeckého lyžování, může Fischer nyní i u sjezdových lyží významně snížit jejich hmotnost. Dřevěné jádro Air Tec bylo přepracováno pro nové využití, nová profrézovaná sendvičová struktura tvoří o 25% lehčí jádro oproti dřívějšímu a zároveň nabízí vynikající výkonnost.

Jádro Air Tec

Lehké udělat ještě lehčím

Na jednu stranu tvoří profrézovaná dřevěná struktura jádro lyží o 25% lehčí oproti původnímu, na druhou stranu nabízí vynikající výkonnost.


Jádro Air Tec Ti - All Mountain

Air Tec Ti - All Mountain

Profrézovaná (pro úsporu hmotnosti), dvojitá celoplošná výztuž z Titanalu garantuje nízkou váhu a vynikající výkonnost.


Jádro Air Tec Ti - Freeride/Tour

Air Tec Ti - Freeride/Tour

Titanal v oblasti středu lyže a pod vázáním zvyšuje stabilitu lyže a zabraňuje vytržení vázání.

Air Tec/Air Tec Ti - Progressor

Mohou být nejnovější lyže od Fischer, určené pro sjezdovky, tak unikátní? Odpověď je ano. Jako nejlehčí výkonností lyže na trhu, budou Progressory i v následujících sezónách vynikat prvotřídní výkonností a extrémně nízkou hmotností. Díky speciální konstrukci Air Tec Ti a nové formě Razorshape vynaloží lyžař méně úsilí a lyžařské dny nebudou brát konce.

Dřevěné jádro Air Tec Ti tvoří profrézovaná struktura která na jedné straně snižuje hmotnost jádra o 25% a na straně druhé zajišťuje vynikající výkonnost lyží. Dohromady s Titanalovou výztuží vytváří ideální flex lyže a torzní tuhost.

 

Popis všech používaných technologií naleznete v technologickém slovníčku.

Jak si správně vybrat

Lyžařská zdatnost ohodnocená na stupnici od 1 do 10 hodnotami od 8 do 10

Kromě podrobného popisu najdete u každých lyží pro lepší orientaci při výběru stupnici od 1 do 10 (1 - začátečník, 10 - závodník), která zobrazuje, pro jakou výkonnostní úroveň lyžaře je daný model vhodný.

Ke každému modelu lyží existuje doporučené ideální vázání a odpovídající lyžařské boty. Všechny tyto tři komponenty jsou navzájem přizpůsobeny - formou, funkcí i designem.

U většiny zboží najdete doporučené maloobchodní ceny.

Tipy na nákup

Sportovní vybavení Fischer můžete zakoupit například prodejnách s označením FISCHER SKI POINT nebo v síti partnerských prodejen v celé ČR.

Vrcholový sport

Sportovní úspěchy závodního týmu Fischer na mezinárodním poli jsou všeobecně známé. Nechybějí v něm jména jako Ivica Kostelic či naše Šárka Záhrobská.