Úvod » Běžecké lyžování » Běžecké lyže

Běžecké lyže Fischer

  • RACE CLASSIC - závodní a výkonné sportovní běžecké lyže pro klasickou techniku
  • RACE SKATING - závodní a výkonné sportovní běžecké lyže pro skating
  • NORDIC CRUISING - výborně ovladatelné kratší běžecké lyže s nejpropracovanější podporou stoupání Vario Crown, skvělé pro kondiční trénink
  • OFFTRACK CRUISING - lyže určené na túry mimo upravované stopy, kratší varianta typu backcountry
  • FITNESS - tradiční sportovní modely s novou konstrukcí Efficient Forward, která odpouští některé technické chyby při odrazu
  • BACK COUNTRY - pro milovníky jízdy nedotčenou zimní krajinou mimo upravené cesty
  • S-BOUND - speciální lyže pro náročné túry ve volném terénu, s jedinečnou ovladatelností v hlubším sněhu
  • JUNIOR - lyže pro děti a mládež, pro juniorské závody i pro úplné začátky

Turnamic

Turnamic

Na poli s vybavením pro běžecké lyžování došlo k zajímavým změnám: nově vyvinuté vázání a podrážky pro běžecké boty jsou v kolekci 17I18 prezentovány pod značkou TURNAMIC®. Nové podrážky TURNAMIC® a vázání TURNAMIC® jsou kompatibilní s celosvětově zavedeným profilem podrážek NNN*.

Nové produkty s průkopnickou technologií jsou navrženy pro potřeby lyžařů všech kategorií a výkonnostních úrovní. Přináší intuitivní a snadné použití. Důležitý krok k další popularizaci běžeckého lyžování.

Přesvědčivým argumentem nového systému TURNAMIC® je jeho jednoduchá obsluha. Díky inovativní páčce Turn Lock bude nazutí a vyzutí z lyží lehčí, než kdy bylo. Nezáleží, jestli jde o rychlý závod nebo nebo první kroky na sněhu: S TURNAMIC® je vždy možné vázání bezpečně uzamknout a hravě otevřít. Taktéž pro montáž nabízí TURNAMIC® rychlé řešení díky jednoduchému nasunutí vázání.

Kromě toho nabízí TURNAMIC® možnost přenastavení bez jakéhokoliv nástroje u kompletní palety modelů. Toto umožňuje především u klasických lyží, které se voskují i u lyží se skiny a ostatními podporami stoupání, ale také u lyží pro skating, bleskurychlé nastavení pro optimální výkonnost. Předsunuté vázání přináší více stability, posunuté dozadu znatelně vylepšuje skluzné vlastnosti. Od začátečníků po profesionály ze Světového poháru tak profitují všichni.

Díky preciznímu sladění komponentů bota-vázání-deska-lyže je nyní s TURNAMIC® docíleno doposud nedosažitelné dynamiky. Technologie FLOWFLEX® dává lyžím svobodu v pohybu. Zatímco pro závodní lyžaře je zásadním argumentem optimální přenos sil, rekreační lyžaři oceňují perfektní kontrolu. Využity byly veškeré dosavadní zkušenosti z produktového vývoje Fischer, aby výhody pocítili všichni.

*NNN® je registrovaná značka firmy Rottefella AS, Norsko

 

Podložka IFP

Podložka IFP

Nová integrovaná podložka IFP kompletně nahrazuje dosavadní systém NIS. Je precizně sladěná s vázáním TURNAMIC tak, aby celý nový systém vykazoval maximální efektivitu.

Upozornění:

Vázání typu NNN, určené pro montáž na desku NIS, ani vázání typu SNS nejsou kompatibilní s integrovanou deskou IFP. Nové vázání TURNAMIC také není kompatibilní s integrovanými deskami NIS. Vázání TURNAMIC a IFP integrovaná deska jsou uceleným systém používaným v současnosti značkami FISCHER a ROSSIGNOL.

 

Twin Skin

Aktuální kolekce zahrnuje několik modelů s unikátními pásy Twin Skin. Jde o běžecké lyže určené od rekreačního lyžování až po závodní účely.

Pro docílení co nejplynulejšího skluzu jsou pásy TWIN SKIN mírně asymetricky vsazené, rozdílná je lehce také hloubka chlupu po délce pásu. U Twin Skin Carbon a Twin Skin Race jde o 100% mohér, u ostatním modelů je použitý univerzálnější mohér mix. Díky teflonové vrchní úpravě pásů je maximálně redukována nasákavost i následné namrzání. Obzvláště v tvrdé a zledovatělé stopě jsou tyto lyže nepřekonatelné, zaručují jistotu při odrazu.

S Twin Skin, Vario Crown a Zero+ má Fischer perfektní odpovědi na všechny teplotní a sněhové podmínky. Grafika ukazuje optimální oblasti použití všech tří technologií. Jasně lze vyčíst univerzální schopnosti Vario Crown, ale i převahu Twin Skin na tvrdém či zledovatělém povrchu. Zero+ pak jsou speciální lyže pro teploty kolem 0° C a vyšší.

 

Speedmax Paket

Vítěz bere vše

Speedmax Paket [nové okno]

Fischer dominuje ve Světovém poháru v klasickém lyžování jako nejúspěšnější značka lyží i bot už šest let. Je také nezpochybnitelným lídrem v oblasti technologického vývoje. Nejen celkoví vítězové svých disciplín jako Therese Johaug (NOR), Martin Johnsrud Sundby (NOR), Gabriela Soukalová (CZE) a Eric Frenzel, spoléhají na výbavu s označením Speedmax!

Lyže, které díky revoluční technologii Cold Base Bonding garantují maximum rychlosti. Boty, které přesvědčí karbonovou konstrukcí a novou dělenou podrážkou pro maximální lehkost.

Speedmax paket završují nové karbonové hole Speedmax s konstrukcí z UHM karbonových vláken v osvědčené geometrii 16:9. Mimo jiné jsou vybaveny systémem šroubovacích vyměnitelných hrotů, jsou tedy vhodné pro celoroční využití.

Technologie

Speedmax: Nejrychlejší lyže od firmy Fischer

Speedmax logo Ilustrační obrázek

Pravým nadšencům jde především o jedno: rychlost. Pro ni samozřejmě hraje vybavení rozhodující roli. S přechodem na novou generaci závodních lyží od firmy Fischer to bude ještě citelnější než kdy předtím: Speedmax otevírá nový rozměr rychlosti, který nadchne špičkové sportovce ve Světovém poháru stejně jako běžce zaměřené na výkon a závodění!

Lepení skluznice za studena

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

Tajemství spočívá v nejmenším detailu.

Přesněji, jedná se o molekulární strukturu skluznice. Struktura je při běžném nanášení skluznice ovlivňována velkým teplem a vysokým tlakem. Firma Fischer proto vyvinula Cold Base Bonding: jedinečný postup, který zachovává homogenitu původních molekulárních struktur tím, že brání kombinaci horka a tlaku při nanášení skluznice. Fischer technologie zajišťuje bezkonkurenční skluz a maximální rychlost!

Pozitivní vedlejší efekt: Díky homogenitě struktur zůstávají i jednotlivé póry skluznice nedotčené v původním tvaru. Jedinečná absorpce vosku a podstatně zlepšená brousitelnost skluznice navíc vytvářejí ty nejlepší předpoklady pro maximální rychlosti.

Stejné vlastnosti za každé teploty

Ilustrační obrázek

Dosud měly lyže při různých teplotách rozdílné vlastnosti. Důvodem jsou rozdílné reakce materiálů lyže a skluznice při změnách teploty. U lyží je to nežádoucí, neboť jízdní vlastnosti se tak nevypočitatelně mění. Díky Cold Base Bonding působí nově vyvinutá speciální spojovací rovina jako mezivrstva, která účinně pohlcuje tepelné změny rozdílných vrstev materiálu. Výsledek: stejně dokonalé jízdní vlastnosti za všech teplotních podmínek.

Přehled používaných technologií naleznete v technologickém slovníčku.

Vrcholový sport

Žádná jiná značka nedominuje profesionálnímu běžeckému sportu tak jako Fischer. Naši závodní běžci si připsali dlouhou řadu vítězství a předních umístění ve Světovém poháru.