Úvod » Běžecké lyžování » Technologické prvky » Běžecké lyže

Technologické prvky - běžecké lyže Fischer

Air Core Basalite

Air Core Basalite - ilustrační obrázek Kombinace materiálu Air Core a extrémně lehkého dřeva se vzduchovými kanály pro účinnou úsporu hmotnosti. Bazaltová vlákna pro dokonalou pružnost nezávislou na teplotě.

Air Core Basalite Pro

Air Core Basalite Pro - ilustrační obrázek Extrémně lehká a protizkrutová konstrukce s extra stabilními bočnicemi. Vlákna z vulkanického bazaltu pro minimální hmotnost a dokonalou pružnost nezávisle na teplotě.

Air Core Carbon

Air Core Carbon - ilustrační obrázek Nejúspěšnější jádro lyže s podílem vzduchu větším než 80% pro extrémní lehkost. Optimální výkon díky protizkrutové technologii odolné také proti zlomení.

Air Core Carbonlite

Air Core Carbonlite - ilustrační obrázek Nejlehčí materiál od firmy Fischer: dvousměrová technologie Air Core s víceosovou karbonovou tkaninou pro hmotnost lyží pod 500 g a nejlepší výkony.

Air Core HM Carbon

Air Core HM Carbon - ilustrační obrázek To nejnovější ze Světového poháru: osvědčený materiál Air Core v kombinaci s vysokomolekulárními karbonovými vlákny.

Air Channel

Air Channel - ilustrační obrázek Vzduchové kanálky v dřevěném jádru se skelným vláknem šetří hmotnost oproti čistě dřevěným jádrům a jsou odolnější proti zlomení. Lepší rozdělení plošného tlaku.

Air Channel Basalite

Air Channel Basalite - ilustrační obrázek Dřevěné jádro se skelným vláknem s vyfrézovanými vzduchovými kanály pro úsporu hmotnosti až 250 g oproti čistě dřevěným jádrům. S vlákny z vulkanického bazaltu o dalších 40 g lehčí.

Air Tec

Air Tec - ilustrační obrázek Vzduchové kanálky kombinované s novými, velice lehkými typy dřeva. Snížení hmotnosti oproti Air Channel až o 150 g na pár.

Air Tec Basalite

Air Tec Basalite - ilustrační obrázek Speciální vzduchové kanály z lehkých druhů dřev snižují hmotnost oproti konstrukci Air Channel. Bazaltová vlákna pro dokonalou pružnost nezávislou na teplotě.

Air Tec Steel Edge

Air Tec Steel Edge - ilustrační obrázek Vzduchové kanály kombinované s novými, velice lehkými typy dřeva. Optimalizovaná hmotnost jádra pro lyže s ocelovými hranami.

Camber Classic My Style

Camber Classic My Style - ilustrační obrázek Nasazené níže než jejich unisex protějšek, což zohledňuje nižší tělesnou hmotnost. Zkonstruované pro klasickou běžeckou techniku s menším vynaložením síly.

Carbon Pro Tip & Tail

Carbon Pro Tip & Tail - ilustrační obrázek 3D špičky a konce lyží z pravého karbonu.Optimální rozmach díky snížení hmotnosti. Citelný při každém kroku při klasice.

Classic 812

Classic 812 - ilustrační obrázek Konstrukce závodních lyží s dlouhou, dynamickou voskovací komorou pro minimální otěr vosku. Oblast použití: studené podmínky a podmínky pro suchý vosk.

Classic 902

Classic 902 - ilustrační obrázek Konstrukce závodních lyží s citelným odlehčením špičky a konce lyže pro přímý, rychlý a bezpečný odraz. Použití: univerzální až mokré podmínky, klistr.

Cold Base Bonding

Cold Base Bonding - ilustrační obrázek Revoluce ve výrobě lyží: Technologie Speedmax, na ochranu homogenní molekulární struktury skluznice pro dokonalou absorpci vosku. Zaručuje maximální rychlost.

Computer Flex Control

Computer Flex Control - ilustrační obrázek Minimalizuje rozdíly v páru lyží při zbytkovém napětí a výtlačné síle. Nejlepší vlastnosti při skluzu a odrazu.

Crown Tec

Crown Tec - ilustrační obrázek Odsazené stupně s ostrými hranami umožňují za všech podmínek bezpečné stoupání. Single, Double Crown nebo kombinovaný systém.

Double Poling

Double Poling - ilustrační obrázek Speciální konstrukce, která sjednocuje výhody lyží pro skating a klasickou techniku. Pro maximální zrychlení při soupažném odrazu.

DTG World Cup Cold

DTG World Cup Cold - ilustrační obrázek Úprava skluznice Cold ze Světového poháru. Velmi mělká struktura, která se výborně hodí pro nízké teploty a jemný sníh.

DTG World Cup Plus

DTG World Cup Plus - ilustrační obrázek Úprava skluznice Plus ze Světového poháru. Vyniká velkou univerzálností použití. Hodí se pro všechny sněhové podmínky a při většine případů zaručuje ten nejlepší skluz.

DTG World Cup Plus Coarse

DTG World Cup Plus Coarse - ilustrační obrázek Speciální úprava skluznice ze Světového poháru. Hlubší a hrubší struktura se perfektně hodí pro hrubozrnný a mokrý sníh při teplotách od 0°C a vyšších.

DTG World Cup Universal

DTG World Cup Universal - ilustrační obrázek Univerzální struktura, ideální pro střídavé podmínky. Vyrobena pomocí přírodních diamantů.

Easy Kick Crown

Easy Kick Crown - ilustrační obrázek Přizpůsobená stoupací komora pro lyže Crown. Odraz a skluz jsou funkčně odděleny zatížením a odlehčením lyže.

Easy Kick Wax

Easy Kick Wax - ilustrační obrázek Nová voskovací komora pro zajištění extrémně snadného a bezpečného odrazu. Do značné míry odpouští nedokonalosti v technice díky rychlejšímu kontaktu vosku s podkladem.

Efficient Forward

Efficient Forward - ilustrační obrázek Díky revoluční kompozici osvědčených materiálů se výrazně zvyšuje elasticita lyží: chyby odpouštějící odraz a ničím neohraničený požitek z běhu na lyžích zaručen.

Finish First

Finish First - ilustrační obrázek Nová konečná úprava skluznice. Spojuje v sobě všechny jednotlivé technologické kroky v průběhu zpracovávání skluznice.

Fischer Carbon Fibre

Fischer Carbon Fibre - ilustrační obrázek Multiosová karbonová tkanina T300 1K pro špičku a konec lyže a jako laminát. Maximální zatížitelnost a minimalizace hmotnosti.

Fischer Easy Skin

Fischer Easy Skin - ilustrační obrázek Nejsnazší způsob nasazení stoupacích pásů: kombinace přilnavosti a zacvaknutí pro bezpečné upevnění a snadné odejmutí.

Hole Ski Tip

Hole Ski Tip - ilustrační obrázek Bruslařská konstrukce z laminátů HM Carbon pro snížení hmotnosti na špici. Menší vynaložení síly díky sníženému kyvadlovému pohybu.

Hybrid

Hybrid - ilustrační obrázek Speciální kombinace dvou různých technologií chrání povrch a bočnice proti mechanickému opotřebení a otevírá možnosti novému designu.

Nordic Rocker Camber

Nordic Rocker Camber - ilustrační obrázek Lehce otevřené špičky lyží pro dokonalé chování ve skluzu v neupraveném terénu. Umožňuje lehčí otáčení s vynaložením menší síly.

Offtrack Crown

Offtrack Crown - ilustrační obrázek Podpora stoupání pro lepší odraz v každém terénu, především mimo upravené stopy v těžkém terénu. Exkluzivní vývoj pro firmu Fischer.

Offtrack Crown & Fischer Easy Skin

Offtrack Crown & Fischer Easy Skin - ilustrační obrázek Exklusivní kombinace podpor stoupání pro lyže s ocelovými hranami. Když v příkrém terénu už nestačí Offtrack Crown, přijde ke slovu Easy Skin, který je možné podle potřeby jednoduše a rychle připevnit, popř. sejmout.

Power Edge

Power Edge - ilustrační obrázek Zesílená kostra lyže zvyšuje životnost. Homogenní rozdělení tlaku zajišťuje rovnoměrný otěr vosku.

Power Layer

Power Layer - ilustrační obrázek 0.2 mm tenký, extrémně lehký, celoplošný laminát z přírodního vlákna a pryskyřice přináší citelné snížení hmotnosti lyže.

Precision Pairing System

Precision Pairing System - ilustrační obrázek Další generace párování lyží: plně automatizované statické i dynamické měření většího počtu párovacích kritérií slouží k přesnému výběru lyží a jejich optimálnímu párování.

Premium Crown

Premium Crown - ilustrační obrázek Kombinace Single a Double Crown pro lepší stoupavost a lepší skluz za všech sněhových podmínek.

Prewaxed

Prewaxed - ilustrační obrázek Preparace horkým voskem obsahujícím fluor. Nejlepší kluzné vlastnosti, ochrana proti znečištění a oxidaci. Powered by Vauhti.

Rental Tail Protector

Rental Tail Protector - ilustrační obrázek Speciální součásti pro mimořádně robustní konce lyží zajišťují odolnost proti opotřebení vhodnou pro půjčovny lyží.

ShortCut

ShortCut - ilustrační obrázek Zkrácená konstrukce lyže s hranatou voskovací komorou. Stoupání a skluz jsou funkčně odděleny zvýšeným a sníženým tlakem na lyže.

Sidecut World Cup

Sidecut World Cup - ilustrační obrázek Šipkovitá boční forma pro lepší výkonnost a dynamiku speciálně při bruslařské technice 1:1.

Skating 115

Skating 115 - ilustrační obrázek Speciální předpětí a daleko od sebe vzdálené opěrné plochy na sněhu vedou k vyšší stabilitě a silnému odrazu u tvrdého sněhového podkladu.

Skating 610

Skating 610 - ilustrační obrázek Konstrukce závodní lyže pro bruslení pro maximální rychlost díky odlehčení špičky a konce lyže. Perfektní pro kompaktní až měkký sněhový podklad.

Speed Grinding

Speed Grinding - ilustrační obrázek Nové univerzální zabroušení kamenem zaručuje ty nejlepší kluzné vlastnosti za všech sněhových podmínek.

Speed Tip & Tail

Speed Tip & Tail - ilustrační obrázek Nově konstruované ultralehké lamináty na špičce a konci lyže znamenají ještě nižší hmotnost lyže. Výhoda: menší setrvačnost a optimalizovaná swingweight.

Steel Edge

Steel Edge - ilustrační obrázek Úzká ocelová hrana působící po celé délce lyže. Zaručuje konstantní záběr hran na každém podkladu.

Twin Skin

Twin Skin - ilustrační obrázek Dva oddělené pásy, vsazené a integrované různě hluboko do skluznice, vedou k pružnému a harmonickému skluzu. Pásy z mohéru se obzvláště v tvrdých nebo ledovatých podmínkách starají o bezpečný odraz.

Ultra Tuning

Ultra Tuning - ilustrační obrázek Neomezený skluz. Přesazená ražená struktura dělá lyže rychlými a univerzálně použitelnými.

Vario Crown

Vario Crown - ilustrační obrázek Nová generace technologie Crown: kombinace Single, Double a Gliding Crown pro účinný přenos síly a optimalizovaný skluz.

Wide Body Technology

Wide Body Technology - ilustrační obrázek Rozšíření v oblasti podpory stoupání zajišťuje vynikající vlastnosti při stoupání a optimální stabilitu při klasické technice.

Zero+

Zero+ - ilustrační obrázek Speciální třídílná zdrsněná skluznice, vyvinutá původně pro závodní účely pro teploty kolem 0°C a vyšší. Ideální druhé lyže do obtížných podmínek pro voskování.