Úvod » Aktuality

Aktuality

Easy Care & Wax

31.8.2017

 

ÚDRŽBA SNADNO A LEHCE

S novými prostředky Fischer EASY CARE & WAX bude péče o lyže a jejich příprava mnohem jednodušší. Což platí jak pro běžecké, tak i pro sjezdové lyže. K dispozici jsou produkty z kategorií od rekreačního až po amatérské závodní lyžování. Díky jejich účinnosti může materiál plně rozvinout svou funkci a prodlužuje se i jeho životnost.

Zvláštní důraz byl přikládán jednoduchosti aplikace: speciální prostory, vybavení a technické dovednosti, nejsou nutné pro používání těchto prostředků.

Produkty z kolekce CARE & WAX představují soubor likvidních vosků, čistících prostředků a prostředků vhodných pro péči o lyže, vyvinutých přímo na míru k různým typům lyží Fischer. Jsou zaměřené jak na zlepšení kluzných vlastností, tak i na udržení celkové maximální funkčnosti systémů TWIN SKIN, PROFOIL a CROWN.

Mezi produkty CARE & WAX najdete dva velmi významné pro běžecké lyže s pásy (TWIN SKIN, EASY SKIN) a také pro pásy ke skialpinistickým lyžím. EASY SKIN CLEANER, který efektivně odstraňuje nečistoty z chlupů a zaručuje co možná nejlepší skluzné i stoupací vlastnosti. A pak EASY ANTI ICE SKIN HF, který účinně zabraňuje namrzání pásů v proměnlivých sněhových podmínkách.

Tyto prostředky jako jedny z mála neobsahují hydrokarbonáty a nemají tak negativní vliv na lepidlo pásů!

Všechny produkty CARE & WAX byly vyvinuty v laboratořích finské společnosti VAUHTI OY, která má v tomto oboru mnoho zkušeností.

 

Turnamic

30.8.2017

 

Na poli s vybavením pro běžecké lyžování došlo k zajímavým změnám: nově vyvinuté vázání a podrážky pro běžecké boty jsou v kolekci 17I18 prezentovány pod značkou TURNAMIC®. Nové podrážky TURNAMIC® a vázání TURNAMIC® jsou kompatibilní s celosvětově zavedeným profilem podrážek NNN*.

Nové produkty s průkopnickou technologií jsou navrženy pro potřeby lyžařů všech kategorií a výkonnostních úrovní. Přináší intuitivní a snadné použití. Důležitý krok k další popularizaci běžeckého lyžování.

Přesvědčivým argumentem nového systému TURNAMIC® je jeho jednoduchá obsluha. Díky inovativní páčce Turn Lock bude nazutí a vyzutí z lyží lehčí, než kdy bylo. Nezáleží, jestli jde o rychlý závod nebo nebo první kroky na sněhu: S TURNAMIC® je vždy možné vázání bezpečně uzamknout a hravě otevřít. Taktéž pro montáž nabízí TURNAMIC® rychlé řešení díky jednoduchému nasunutí vázání.

Kromě toho nabízí TURNAMIC® možnost přenastavení bez jakéhokoliv nástroje u kompletní palety modelů. Toto umožňuje především u klasických lyží, které se voskují i u lyží se skiny a ostatními podporami stoupání, ale také u lyží pro skating, bleskurychlé nastavení pro optimální výkonnost. Předsunuté vázání přináší více stability, posunuté dozadu znatelně vylepšuje skluzné vlastnosti. Od začátečníků po profesionály ze Světového poháru tak profitují všichni.

Díky preciznímu sladění komponentů bota-vázání-deska-lyže je nyní s TURNAMIC® docíleno doposud nedosažitelné dynamiky. Technologie FLOWFLEX® dává lyžím svobodu v pohybu. Zatímco pro závodní lyžaře je zásadním argumentem optimální přenos sil, rekreační lyžaři oceňují perfektní kontrolu. Využity byly veškeré dosavadní zkušenosti z produktového vývoje Fischer, aby výhody pocítili všichni.

*NNN® je registrovaná značka firmy Rottefella AS, Norsko

 

Control The Curv

29.8.2017

 

Boty RC4 THE CURV byly vyvinuty v úzké spolupráci mezi technickými specialisty Fischer a špičkovými sportovci, aby mohli nabídnout vysoce sportovní jízdu, precizní kontrolu a fantastické zážitky z lyžování. Novinka, která vyniká výjimečnou úrovní zpracování a designu, výborně padnoucí formou a maximální kontrolou. Plynule navazuje na čistě závodní sjezdové boty.

Composite Flex Control

Tepelně tvarovatelná kompozitní vložka skeletu garantuje maximální kontrolu a konstantní vlastnosti ve flexi při různých podmínkách a teplotách. Lyžař se tak může zcela koncentrovat na svůj výkon a naplno využít potenciál.

Precision Steering

Do puntíku vyladěná geometrie přední části skeletu dovoluje extrémní úhly při projíždění oblouků a díky efektivnímu anatomickému přizpůsobení přináší také maximální kontrolu a optimální přenos sil. Řídíci impulsy jsou precizně a beze ztrát přenášeny od nohou k lyžím - noha a lyže fungují dohromady jako maximálně efektivní řídící jednotka. Manžeta dovoluje dodatečnou rotaci podél vertikální osy. Individuální nastavení a přenos sil beze ztrát zaručují ryzí sportovní charakter.

Connected Fit

Už při prvním nazutí bude jasno: u nových bot Fischer CURV sedí vše perfektně. Skelet i vnitřní botička jsou absolutně perfektně vzájemně sladěné. Sofistikovaná vnitřní botička nabízí nejvyšší komfort, skelet je výborně ergonomicky předtvarovaný. Connected Fit znamená 100% kontrolu a komfort pro sportovní lyžaře, co kladou důraz na výkonnost, kvalitu i design.

 

RCS

27.8.2017

 

Nové závodní boty pro klasiku i skating.

Boty s označením RCS jsou měkčí než čistě závodní modely Carbonlite a Speedmax, mají ale velmi podobnou a stejně útlou závodní formu. Nabízí tak vysoký výkon a dostatek komfortu. Disponují membránou TRIPLE-F pro příjemné vnitřní klima a vnitřním polstrování Comfort Guard, které se postará o tepelný komfort. Jsou vybaveny novou podrážkou TURNAMIC, za cílem maximální efektivity pohybu v kombinaci se závodním vázáním TURNAMIC. Jsou plně kompatibilní se systémem NNN.

Varianta SKATE je dostupná v černé unisex variantě a v bílé pro dámy, CLASSIC v univerzální černé.

 

RC4 The Curv

28.3.2017

 

Nechte se inspirovat lyžařskými legendami. Novou řadu RC4 The Curv společně vyvíjeli Hans Knauss, Mike von Grüningen a Kristian Ghedina. A vytvořily jedinečné lyže s top parametry pro tu pravou sportovní jízdu na sjezdovkách.

Modely The Curv mají trojitý radius, který umožňuje lepší kontrolu a přenos sil od prvního oblouku - od zahájení oblouku k preciznímu skluzu na hranách, až k finální akceleraci.

Novinkou je zde také inovativní diagonální karbonová struktura DiagotexTM, která efektivně tlumí odstředivé síly při obloucích ve vysokých rychlostech, takže zůstáváte perfektně ve hře.

Exkluzivní model RC4 The Curve získal prestižní ocenění ISPO AWARD GOLD WINNER 16l17.

 

Nové dva modely v kolekci 2017/18!

RC4 The Curv GT - nekompromisní tank s 80 mm pod botou

My Curv - dámská verze pro ty nejdivočejší lyžařky

 

Twin Skin

1.9.2016

 

FLOTILA JE KOMPLETNÍ
Vybavení Fischer určuje směr ve stopě už mnoho let. Se všemi novými typy lyží s pásy TWIN SKIN, které doplňují modely s jinými druhy stoupacích systémů - VARIO CROWN a ZERO+, kompletuje Fischer v celé šíři nabídku lyží no-wax, tedy s různými druhy podpory stoupání.

NOVÝ LEVEL VÝKONNOSTI
Dva samostatné pruhy pásů s proměnlivou tloušťkou, umístěné vedle sebe v lehkém odstupu, zaručují klidný a plynulý skluz. S těmito mohérovými pásy se můžete spolehnout na jistý odraz, speciálně pak na tvrdém a zledovatělém podkladu. Díky unikátnímu teflonovému povrchu pásů nemá vlhkost a namrzání šanci.

TŘI TECHNOLOGIE A JEICH VYUŽITÍ
Se systémy TWIN SKIN, VARIO CROWN a ZERO+ má Fischer perfektní odpovědi na všechny teplotní a sněhové podmínky! Grafika ukazuje optimální oblasti použití všech tří technologií. Lze vyčíst univerzální schopnosti VARIO CROWN, ale i převahu TWIN SKIN na tvrdém či zledovatělém povrchu. ZERO+ pak jsou speciální lyže pro teploty kolem 0° C a vyšší.

ÚDRŽBA
Při používání lyží s pásy je běžné, že se ze stopy na pás postupně nachytají nějaké nečistoty. To může vyústit ve zhoršení skluzu a riziko přilepování sněhu. Určitá péče o lyže s pásy rozhodně pomůže zaručit více zábavy po delší čas i v proměnlivých podmínkách.

Za účelem zlepšení kluzných vlastností a jako prevenci proti přilepování sněhu doporučujeme používat prostředky řady CARE & WAX. V obou případech je vhodné aplikovat vosk ve směru skluzu a poté velmi jemně překartáčovat plastovým kartáčem, taktéž ve směru skluzu.

Při použití tekutých vosků, čističů a dalších prostředků je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby tyto prostředky nebyly agresivní k lepidlu pásů. Prostředky FISCHER EASY & CARE, určené pro údržbu pásů neobsahují hydrokarbonáty a jsou k lepidlu šetrné.

 

Hannibal

30.8.2016

 

Ultralehké široké lyže pro moderní kombinaci skialpinismu a freeridingu. Jádro je vyrobeno z lehkého dřeva Paulovnie, jde o sendvičovou strukturu s vyfrézovanými kanálky, překrytou pláty Titanalu o síle 0,5 mm v oblastech montážních bodů vázání. Jako výztuž jsou použity lehké high-tech karbonové struny protínající celou délku lyží. Na první pohled patrná je nová forma AEROSHAPE, skloubená s klasickými plochými bočnicemi pro maximální výkon ve sjezdu.

AEROSHAPE - zakřivení vrchní plochy lyží pro redukci hmotnosti, velkou torzní stabilitu a také proti usazování nánosů sněhu na lyžích.

K lyžím doporučujeme skialpinická vázání FISCHER TOUR se systémem Dynafit. V nabídce naleznete také precut stoupací pásy (Mohair mix nebo Profoil), případně mačky.

HANNIBALL překoná směle vrcholky alpských velikánů tak, jak to dokázal jen legendární kartaginský vojevůdce. Druhá generace těchto lyží je ještě lepší než jejich předchůdci, lyže jsou nyní o trochu tužší a také živější v oblouku. S 96 milimetry pod botou a výrazným TOUR ROCKERem je sjezd do údolí opravdová zábava a hlavně na něj zbývají síly, protože HANNIBAL neváží o moc více, než tradiční úzké skialpy.

Sidecut: 126-96-114; Radius: 21 m/176 cm