Úvod » Sjezdové lyžování » Technologické prvky » Sjezdové lyže

Technologické prvky - sjezdové lyže Fischer

Na této stránce najdete přehled technologických prvků, používaných při výrobě sjezdových lyží Fischer. Slouží k Vaši lepší orientaci v popisech vlastností jednotlivých modelů.

Aeroshape

Aeroshape - ilustrační obrázek Speciální lehká konstrukce pro extrémní torzní stabilitu.

Air Carbon

Air Carbon - ilustrační obrázek Ultra lehký a extrémně silný high-tech materiál z leteckého průmyslu. Zlepšuje ovladatelnost a výkon.

Air Carbon Ti 0.8/0.5

Air Carbon Ti 0.8/0.5 - ilustrační obrázek Dřevěné jádro s dvojitým titanalovým plátem zesílené díky Air Carbon. Perfektní záběr a držení hran a extrémně plynulá jízda jako výsledek.

Air Channel

Air Channel - ilustrační obrázek Vzduchové kanálky v dřevěném jádru se skelnými vlákny pro výrazné snížení váhy oproti sendviči při zachování odolnosti proti zlomení, optim. rozložení plošného tlaku.

Air Power

Air Power - ilustrační obrázek Jádro s menší hustotou. Redukovaná váha lyží umožňuje snadné ovládání a lyžování, při kterém není nutné vynaložit více síly.

Air Tec

Air Tec - ilustrační obrázek Dřevěné jádro Air Tec je opatřeno náročným střídavým frézováním, které na jedné straně snižuje hmotnost jádra o 25% a na druhé straně zaručuje vynikající jízdní vlastnosti, ačkoli pružnost i torze zůstávají stejné.

Air Tec Ti

Air Tec Ti - ilustrační obrázek Podle oblasti použití se dřevěné jádro Air Tec zesiluje extrémně stabilním Titanalem.

Allride

Allride - ilustrační obrázek Nejnovější varianta PowerRail pro ještě lepší přenos sil. Hlavní vlastnosti: nastavitelnost bez nářadí, vhodné také pro půjčovny.

Aramid Diagotex™

Aramid Diagotex™ - ilustrační obrázek Diagotex™, zpracován ve spojení s aramidem, redukuje chvění a kmitání lyží. Takto se stará o klidnější jízdní vlastnosti a harmoničtější projíždění oblouků. Ovládání lyží je tak zcela perfektní a jejich kontrola maximální.

Beech Poplar Wood Core

Beech Poplar Wood Core - ilustrační obrázek Stabilita a lehkost, dohromady v harmonickém celku.

Beech Wood Core

Beech Wood Core - ilustrační obrázek Pro optimální stabilitu a perfektní přenos sil na hrany.

Brilliant Selection Carbon

Brilliant Selection Carbon - ilustrační obrázek Jednosměrná karbonová struktura nejnovější generace. S uspořádáním ve směru zatížení rozvíjí výrazně dynamické vlastnosti lyží a jízdní požitek. Zachovává stejnou stabilitu a navíc redukuje hmotnost lyží.

Carbon Nose

Carbon Nose - ilustrační obrázek Ultratenká špička s karbonovou vložkou zlepšuje ovladatelnost lyží při vyšší stabilitě.

Carbon Stringers

Carbon Stringers - ilustrační obrázek Speciální karbonové struny, které zajišťují senzačně nízkou hmotnost, harmonickou pružnost a optimalizovaný poměr hmotnosti a torze.

Carbon Tech

Carbon Tech - ilustrační obrázek Speciální síť z karbonových vláken přináší výjimečné torzní vlastnosti a zároveň vyvážení tuhosti.

Carbon Tex

Carbon Tex - ilustrační obrázek Mimořádně silné a velmi lehké pásy z karbonových vláken jsou zpracovány do flexibilní laminátové vrstvy pro torzní pevnost, stabilitu a přenos sil.

Composite Frame

Composite Frame - ilustrační obrázek Samonosná skeletová konstrukce přenáší sílu na obě hrany. Lyže vykazují v každé situaci optimální jízdní vlastnosti.

Concave Sidewall

Concave Sidewall - ilustrační obrázek Nový standard pro lehčí úpravu hran.

Curv Booster

Curv Booster - ilustrační obrázek Dvoudílná podložka napomáhá nesmírně rychlému zahájení oblouku a postará se o optimální přenos sil.

Diagotex™

Diagotex™ - ilustrační obrázek Inovativní diagonální karbonová struktura pro nejlepší torzní stabilitu. Pro maximální sílu a stabilitu v obloucích.

Dual Radius System

Dual Radius System - ilustrační obrázek Rozdílné radiusy na špičce a střední části lyže zajišťují rychlejší zahájení oblouku a vynikající výkonnost v kratších i delších obloucích.

Extruded bases

Extruded bases - ilustrační obrázek Extrudovaný materiál skluznice je velmi odolný, ale nemá tak dobré voskovací vlastnosti jako slinutá skluznice (sintered base).

Fiber Tech

Fiber Tech - ilustrační obrázek Speciální síť ze skelných vláken s harmonickými vlastnostmi pro průhyb. Lyže s tímto jádrem se vyznačuje velmi dobrým chováním v obloucích.

Free Milled Titanium

Free Milled Titanium - ilustrační obrázek Celoplošný Titanal na vrchní části. Nový, vysoce odolný standard.

Full Carbon Jacket

Full Carbon Jacket - ilustrační obrázek S technologií Full Carbon Jacket okusíte naprostou preciznost při lyžování. Nová karbonová struktura, která je ještě lehčí než ostatní dosud používané, dodává lyžím exkluzivní jízdní vlastnosti.

Fuma Air Core

Fuma Air Core - ilustrační obrázek Tato technologie geniálně spojuje extrémně lehké dřevo FUMA a legendární technologii Air Core firmy Fischer. Speciální sendvičová konstrukce a značné snížení váhy dají na túře každému křídla. Díky sendvičové konstrukci jsou lyže velmi pevné v krutu a stabilní - lehké při výstupu, stabilní a výkonné při sjezdu.

Hole Ski

Hole Ski - ilustrační obrázek Snížený moment setrvačnosti díky menší hmotnosti na špičce a na konci lyže. Perfektní ostrá a plynulá jízda s vysokou kontrolou ve vedení oblouku.

Hybrid technology

Hybrid technology - ilustrační obrázek Spojuje dva světy - jízdu na sjezdovce nebo mimo ni. Vše je nyní možné díky ROCKER technologii s "on/off piste" přepínáním. Více informací »

Character Size

Character Size - ilustrační obrázek Kolekce se skládá z různých délek - pro každý lyžařský styl perfektní lyže. Pro krátké, střední nebo dlouhé oblouky.

Junior Rail

Junior Rail - ilustrační obrázek Railflex integrovaný systém pro řadu juniorských lyží.

Kickdown

Kickdown - ilustrační obrázek Automatické přizpůsobení lyží stylu jízdy a podmínkám na sjezdovce. Čím vyšší je rychlost a razance jízdy, tím sportovnější a tužší jsou lyže.

Paulownia Wood Core

Paulownia Wood Core - ilustrační obrázek Nejlehčí dřevo, které se používá při výrobě lyží. Používá se speciálně pro tour modely - buď na špici nebo v sendvičové konstrukci.

Poplar Wood Core

Poplar Wood Core - ilustrační obrázek Pro klidné a dobře ovladatelné lyže.

PowerRail

PowerRail - ilustrační obrázek Pokračování vývoje systému Railflex - ale širší a nižší pro zlepšení přenosu síly. Speciální vlastnosti: přestavitelnost bez nástrojů, vhodné pro půjčovny.

PowerTrack

PowerTrack - ilustrační obrázek Nízká hmotnost a nízká poloha nad tratí. Montáž a nastavení lze zvládnout bez speciálního nářadí.

Race Booster

Race Booster - ilustrační obrázek Namísto nepoddajné konstrukce vede pružná třídílná stavba k maximálnímu průhybu lyže v jejím středu a tím ke koncentraci síly, která byla doposud nedosažitelná, pro rychlejší a kratší nasazení oblouku.

Race Plate Jr.

Race Plate Jr. - ilustrační obrázek Funguje jako World Cup Plate pro dospělé. Měkčí flex, přizpůsobený pro mladé závodníky. Výška podle pravidel FIS.

RaceTrack

RaceTrack - ilustrační obrázek Optimalizuje průhyb lyže, zajišťuje co možná nejlepší kontakt s tratí, přímý přenos sil a přesné usazení boty nad lyží.

RaceTrack TUNE.IT

RaceTrack TUNE.IT - ilustrační obrázek Optimalizuje průhyb lyže, zajišťuje co možná nejlepší kontakt s tratí, přímý přenos sil a přesné usazení boty nad lyží. Dovoluje navíc individuálně nastavit tvrdost ve třech stupních.

Rail My Style

Rail My Style - ilustrační obrázek Integrovaný systém Railflex pro řadu lyží My Style. Užší a lehčí než standardní vázání. Pro délku podrážky do 330 mm (nikoli 360 mm).

Razorshape

Razorshape - ilustrační obrázek Zploštělé bočnice propůjčují lyži zvláštní formu, ostrou jako břitva. Tímto se samozřejmě v první řadě dosahuje snížení váhy. Nová, zcela speciální forma lyží, ale umožňuje sportovním lyžařům ještě větší rychlost a sportovní výkonnost, snižuje třecí plochu bočnic.

Real Twin Tip

Real Twin Tip - ilustrační obrázek Lyže mají od středu ke špičce i konci lyží stejnou geometrii. Montovatelné podle přání.

Rocker

Rocker - ilustrační obrázek Kratší kontaktní délka lyže zajišťuje lehčí zahájení oblouku a jízdu šetřící síly. Tři různé druhy: All Mountain ROCKER, Freeski ROCKER, Tour ROCKER. Více informací »

Sandwich Construction

Sandwich Construction - ilustrační obrázek Vrstvená konstrukce s dřevěným jádrem a bočnicemi pro oporu hran. Maximální stabilita, tuhost a odolnost.

Sandwich Sidewall Construction

Sandwich Sidewall Construction - ilustrační obrázek Dřevěné jádro kombinované s bočnicemi ABS v klasické sendvičové konstrukci pro harmonickou pružnost a dokonalou reakci.

Sidewal Construction

Sidewal Construction - ilustrační obrázek Konstrukce s bočnicemi k podpoře hran pro vysokou stabilitu, tuhost a trvanlivost.

Sintered bases

Sintered bases - ilustrační obrázek Slinutý povrch má výjimečné voskovací vlastnosti a velmi dlouhý servisní život.

SLR 2/SLR 2 Junior/SLR 2 Women

SLR 2/SLR 2 Junior/SLR 2 Women - ilustrační obrázek Nový dvoudílný systém pro minimalizaci váhy a pro ideální přenos sil.

Sublimated bases

Sublimated bases - ilustrační obrázek Speciální proces tisku, který umožňuje kvalitní barevné provedení skluznice.

Titanium 0.5

Titanium 0.5 - ilustrační obrázek Dřevěné jádro s dvojitým titanalovým plátem zesílené díky Air Carbon. Perfektní záběr a držení hran a extrémně plynulá jízda jako výsledek.

Titanium 0.8

Titanium 0.8 - ilustrační obrázek Dřevěné jádro s dvojitým titanalovým plátem zesílené díky Air Carbon. Perfektní záběr a držení hran a extrémně plynulá jízda jako výsledek.

Triple Radius

Triple Radius - ilustrační obrázek Trojitý radius nové formy umožňuje lepší kontrolu a přenos sil při stejných obloucích.

Tuned Carbon

Tuned Carbon - ilustrační obrázek Speciální vrchní karbonová vložka, nejen výztuž, ale také luxusní designový prvek.

Tuned Carbon Metal 0.8/0.5

Tuned Carbon Metal 0.8/0.5 - ilustrační obrázek Speciální vrchní titaniová vložka, nejen výztuž, ale také luxusní designový prvek.

Twin PowerRail

Twin PowerRail - ilustrační obrázek Nový, dvoudílný PowerRail systém, přináší redukci hmotnosti a přímý přenos sil.

Weight Tuning System

Weight Tuning System - ilustrační obrázek Drobná těžítka mohou být individuálně přidávána nebo odebírána pro co nejpřesnější nastavení těžiště lyží.

Women BMP

Women BMP - ilustrační obrázek Montážní bod vázání mírně vpředu umožňuje lyžařkám snadněji zatáčet a šetřit sílu.

WomenTrack

WomenTrack - ilustrační obrázek Railflex systém upravený pro ženy. Užší, kratší a lehčí, do 330 mm skeletu boty.

World Cup Base

World Cup Base - ilustrační obrázek Originální World Cup technologie s doplňky jako ochrana před propálením apod.

World Cup Plate

World Cup Plate - ilustrační obrázek Originální World Cup deska ze Světového poháru, prověřená množstvím vítězství.

World Cup Tuning

World Cup Tuning - ilustrační obrázek Na nejmodernější brousicí lince na světě získají hrany a skluznice precizní konečnou úpravu na úrovni Světového poháru.